Twierdzenie Talesa

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
vipmarcin1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2007, o 15:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwce

Twierdzenie Talesa

Post autor: vipmarcin1992 »

Na matematykę muszę przygotować twierdzenie Talesa w praktyce. Wiem że jest używane w geodezji ale nie wiem jak to pokazać ani jaki przykład pokazać klasie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie konkretnie jest używane Twierdzenie Talesa w geodezji (możecie też najwyżej podać inny przykład niż geodezja tylko tak bym zrozumiał).

[JEŚLI TEN POST POWINIEN ZNAJDOWAĆ SIĘ WINNYM DZIALE PROSZĘ O PRZEKIEROWANIE ALE POINFORMUJCIE MNIE GDZIE ZOSTAŁ PRZENIESIONY]

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Twierdzenie Talesa

Post autor: smigol »

vipmarcin1992 pisze:Na matematykę muszę przygotować twierdzenie Talesa w praktyce. Wiem że jest używane w geodezji ale nie wiem jak to pokazać ani jaki przykład pokazać klasie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie konkretnie jest używane Twierdzenie Talesa w geodezji (możecie też najwyżej podać inny przykład niż geodezja tylko tak bym zrozumiał).

[JEŚLI TEN POST POWINIEN ZNAJDOWAĆ SIĘ WINNYM DZIALE PROSZĘ O PRZEKIEROWANIE ALE POINFORMUJCIE MNIE GDZIE ZOSTAŁ PRZENIESIONY]

Pozdrawiam Marcin
Tales wykorzystal swoje twierdzenie do zmierzenia wysokosci piramidy cheopsa po rzucajacym przez piramide cieniu, wiec pewnie mozesz to dodac
yubinka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 16 lut 2008, o 16:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: augustów
Podziękował: 32 razy

Twierdzenie Talesa

Post autor: yubinka »

mozna obliczyc szerokosc rzeki nie przechodząc na drugą stronę, lub np obliczyc wysokośc budynku znajac dlugosc jego cienia
ODPOWIEDZ