Dwunastościan foremny

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
newmodel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2005, o 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Dwunastościan foremny

Post autor: newmodel »

Dwunastoscian foremny

Wiem w sumie jak go wykonać tylko jeszcze nigdy tego nie robiłem, a teraz musze. Pewnie zajmnie mi to sporo czasu więc może ktoś z Was mógłby mi udzielić rady jak go wykonać żeby nic nie zepsuć po drodze, jak zrobić to najszybciej itd. Muszę wykonać go z materiału bardziej trwałego niż brystol więc jednocześnie prosze o jakieś propozycje bo do głowy przychodzi mi tylko drut (metal) i drweno. Z drwena chyba zrezygnuję bo nie bardzo mi leży a drutu nie chce mi się spawać czy też lutować, może skleić ;] nie wiem własnie jak by było najlepiej dlatego proszę o ogólną pomoc w stwerzeniu tej bryły.
Awatar użytkownika
bisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 572
Rejestracja: 13 paź 2004, o 18:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 27 razy

Dwunastościan foremny

Post autor: bisz »

uwazaj zeby nie pognieść po sklejeniu bo bedzie lipa.
artak_serkses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 4 kwie 2005, o 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kuchnia
Podziękował: 5 razy

Dwunastościan foremny

Post autor: artak_serkses »

A musi mieć pałne ścianki (czy wystarczą tylko krawędzie) ?? Bo jeśli wystarczą same krawędzie to może spróbuj z takich plastikowych patyczków do liczenia (takie kolorowe kiedyś w podstawówce kazali kupować, żeby rozwiązywać bardziej zawiłe zadania (zawsze dłużej mi zabierało policzenie i ułożenie patyczków niż policzenie zadania, ale to taki mały szczegół)). Co do przewozu, to proponuję w jakimś pudełku (najlepiej sztywnym, może takim na kanapki ?? I może nasyp do niego czegoś, np. kulek plastikowych do pistoletów, to się nie poobija)

pozdrawiam artak_serkses
newmodel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2005, o 22:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Dwunastościan foremny

Post autor: newmodel »

Dzięki za propzycje. Kupiłem już w razie czego drut i cynę i będe lutować wieczorkiem. Jeśli chodzi o model to same krawędzie wystarczą. Muszę go oddać na poniedziałek więc jeżeli do tego czasu komuś przyjdzie do głowy jakaś przydatna rada to w dalszym ciągu chętnie z niej skorzystam. Jeszcze raz dzięki!
ODPOWIEDZ