Znajdowanie 2 rzutu punktu

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
krzysiu01011991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 gru 2016, o 16:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Znajdowanie 2 rzutu punktu

Post autor: krzysiu01011991 »

Witam, czy mógłbym uzyskać pomoc w sprawie odnalezienia drugiego rzutu punktu z układu 2 rzutni.
W pierwszym przypadku mam rzut poziomy pkt \(\displaystyle{ K}\) i mam wykreślić jego rzut pionowy tutaj ten rysunek
\(\displaystyle{ H_a}\) i \(\displaystyle{ V_a}\) to u nas oczywiście ślady. Nie potrafię tego zrobić gdyż nie robiliśmy takich przykładów z wykorzystaniem właśnie śladów i nie wiem jak mam je wykorzystać. Wiem tyle ze pkt \(\displaystyle{ A}\) to \(\displaystyle{ A'}\) i \(\displaystyle{ A''}\) wiec możemy przeprowadzić prostą przez pkt \(\displaystyle{ K'}\) i \(\displaystyle{ A}\) a dalej nie mam pojęcia.
Drugi przypadek to mamy znaleźć rzut poziomy pkt \(\displaystyle{ L}\) mając rzut pionowy

Tutaj też problem, wiadomo ze pkt \(\displaystyle{ L'}\) będzie leżał równolegle do \(\displaystyle{ a'}\) przechodząc przez \(\displaystyle{ L''}\), lecz jak dalej postąpić?
Licze na pomoc, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2017, o 00:17 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj LaTeXa także do pojedynczych symboli.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Znajdowanie 2 rzutu punktu

Post autor: SlotaWoj »

Zadanie 1.
Brak jakichś informacji.
Czy przypadkiem prosta \(\displaystyle{ KA}\) nie pa przecinać prostej \(\displaystyle{ a}\) ?
Jeśli tak, to sporządziłbym trzeci rzut (widok z lewej).
Zadanie 2.
Brak jakichś informacji.
Czy przypadkiem prosta \(\displaystyle{ AL}\) nie ma być prostopadła do prostej \(\displaystyle{ a}\) ?
Jeśli tak, to żaden dodatkowy rzut nie jest potrzebny.
krzysiu01011991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 gru 2016, o 16:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Znajdowanie 2 rzutu punktu

Post autor: krzysiu01011991 »

Okej, pierwsze zadanie zrobiłem w taki sposób, gdyż po rozrysowaniu nie wiem jak mi ślady pomagają według mnie punkt \(\displaystyle{ K''}\) leży na prostej \(\displaystyle{ b''}\) i nie da sie jednoznacznie określić jego położenia
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę oznaczyć drugie zadanie tak jak to poglądowo teraz zrobiłem .
Czy będzie prawidłowo jeżeli oznaczę, że punkt \(\displaystyle{ L'}\) leży na prostej \(\displaystyle{ k'}\) Tutaj jest pewne że ma wyjść nieskończona ilość rozwiązań.
Jeszcze jedno pytanko, czy moge w taki sposób oznaczyć, rzut poziomy [url]http://www3.zippyshare.com/v/oje7R95L/file.html[/url] zmieniam nazwy punktów \(\displaystyle{ C', A'}\) na \(\displaystyle{ X,Y}\) i zapisuje że pierwotne punkty należą do tego odcinka prostopadłego do rzutni. Wydaje mi się że rozwiązanie tego przykładu tak powinno wyglądać, gdyż ma wyjść nieskończona liczba rozwiązań, lecz nie wiem czy dobrze to oznaczyłem.Jest może jakiś trafniejszy sposób?
Czekam na spostrzeżenia, pozdrawiam.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Znajdowanie 2 rzutu punktu

Post autor: SlotaWoj »

A co w tym zadani j trzeba wyznaczyć?
Zwyczajowo wierzchołki trójkąta oznaczamy jako \(\displaystyle{ A}\), \(\displaystyle{ B}\) i \(\displaystyle{ C}\) . Można to zmienić, tylko po co?
krzysiu01011991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 gru 2016, o 16:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Znajdowanie 2 rzutu punktu

Post autor: krzysiu01011991 »

Czyli to \(\displaystyle{ j}\) jest źle, niedoczytałem. Mamy wykreślić rzut poziomy punktu \(\displaystyle{ S}\).Na obrazku mamy zaznaczony punkt \(\displaystyle{ S''}\) który leży na osi \(\displaystyle{ x}\), więc wydaje mi się że rozwiązanie to po prostu prostopadła do rzutni która zaczyna się w punkcie \(\displaystyle{ S''}\) i biegnie "do dołu" tzn. wyznacza głebokość "do nas". Czy tak to powinno wyglądać? A tamte punkty \(\displaystyle{ C'}\) i \(\displaystyle{ A'}\) zostają tak jak są na orginalnym rysunku.
ODPOWIEDZ