Wspólna krawędź 2 trójkątów

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
balanga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 20:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wlkp

Wspólna krawędź 2 trójkątów

Post autor: balanga »

Niby proste, ale mam problem, żeby zacząć zadanie tego typu. Jak wiadomo, na początku trzeba przeprowadzić płaszczyznę rzutującą przez któryś z boków. Problem pojawia się, kiedy trzeba wybrać odpowiedni bok. Kiedy wybiorę zły, punkt przebicia pojawia się czasami całkowicie poza tymi trójkątami.

Jak wybrać ten właściwy, odpowiedni, pasujący?
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Wspólna krawędź 2 trójkątów

Post autor: kruszewski »

Co jest dane w tym zadaniu?
Wierzchołki , boki?
balanga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 20:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wlkp

Wspólna krawędź 2 trójkątów

Post autor: balanga »

Nie chodzi mi o konkretne zadanie, tylko o ogólną metodę działania w takiej sytuacji. Mamy dwa trójkąty dane rzutami wierzchołków. Żeby wyznaczyć ich krawędź przecięcia trzeba przeprowadzić płaszczyznę rzutującą, itp, to są podstawy, pierwszy semestr studiów inżynierskich. Z tym, że prowadzącemu na zajęciach punkty wyznaczające tę krawędź mieszczą się w obrębie trójkątów, mi czasem wychodzą poza nimi.
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Wspólna krawędź 2 trójkątów

Post autor: kruszewski »

Podpowiem takim adresem:
... ty_01.html
gdzie jest pokazane rozwiązanie "krok po kroku".
Warto też przeglądnąć całą stronę.
Gdyby były wątpliwości czy pytania, proszę pisać na forum, postaram się zaspokoić ciekawość.
W.Kr.-- 15 lis 2014, o 20:42 --Pisze Kolega, że :
"Problem pojawia się, kiedy trzeba wybrać odpowiedni bok. Kiedy wybiorę zły, punkt przebicia pojawia się czasami całkowicie poza tymi trójkątami".
Jest to wtedy, kiedy krawędź płaszczyzn w których leżą te trójkąty jest po za ich konturem.
Może być tak, że płaszczyzny do których przynależą te trójkąty mają wspólną krawędź a trójkąty nie przenikają się.
ODPOWIEDZ