krawędź dwóch płaszczyzn (trójkątów)

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
eweczkag
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2013, o 14:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: wrocław

krawędź dwóch płaszczyzn (trójkątów)

Post autor: eweczkag »

Witam serdecznie.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego przykładu. Wiem, jaki jest schemat postępowania. Niestety mam problem z wyznaczeniem punktu przebicia. Założyłam że proste KL oraz ML przebijają trójkąt ABC. Buduję pomocniczą płaszczyznę, której ślad pionowy= śladowi pionowemu KL oraz jest krawędzią KL oraz nowej płaszczyzny. Chcę wyznaczyć punkt przebicia. I teraz nie wiem, jak rozgryźć prostą BC , która leży na płaszczyźnie prostopadłej do obu rzutni... Bardzo proszę o wskazówki... Nie wiem jak mam zaznaczyć rzuty poziome punktów na osi BC w których miejscach.



Kod: Zaznacz cały

http://wstaw.org/w/1BT9/
-- 14 sty 2013, o 21:48 --Bardzo proszę o pomoc:)
eweczkag
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2013, o 14:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: wrocław

krawędź dwóch płaszczyzn (trójkątów)

Post autor: eweczkag »

upup
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

krawędź dwóch płaszczyzn (trójkątów)

Post autor: kruszewski »

Proszę zauważyć, że na rzutni poziomej są punkty \(\displaystyle{ A ^{'}, C ^{'}}\) w których proste \(\displaystyle{ AB}\) i \(\displaystyle{ BS}\) przebijają tę rzutnię wysokość ich jest równa zero, co widać stąd, że ich rzuty \(\displaystyle{ A''}\) i \(\displaystyle{ C''}\) leżą na osi węzłów a co pozwala określić ślad płaszczyzny \(\displaystyle{ h _{ABC}}\) w której leży trójkąt ABC.
W.Kr.
PS. Nie mam jeszcze zainstalowanego programu dobrej grafiki stąd niemożność narysowania.
ODPOWIEDZ