Konstrukcja kąta będącego wielokrotnością wartości 1.5

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
Awatar użytkownika
DEXiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1174
Rejestracja: 17 lut 2005, o 17:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 69 razy

Konstrukcja kąta będącego wielokrotnością wartości 1.5

Post autor: DEXiu »

kajo ==> Rozumiem że to był żart Bo mój kolega w gimnazjum się założył z nauczycielem, że zbuduje z papieru model przestrzenny kuli (no, konkretnie to sfery, ale każdy wie o co mu chodziło). Za wykonanie miał dostać 6 (nauczyciel się zgodził nawet na dwie 6), a za niewykonanie - 1 Nie muszę dodawać że potem był zagrożony Morał z tego taki: jak coś sie nie da i jest to udowodnione przez wiarygodne, to nie ma co próbować znajdować kontrprzykładu.

A tak na marginesie to nie baw się w sekcję Archeo (spójrz na datę poprzednich postów w tym wątku)
Awatar użytkownika
Lorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7150
Rejestracja: 2 sty 2006, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1322 razy

Konstrukcja kąta będącego wielokrotnością wartości 1.5

Post autor: Lorek »

DEXiu pisze:Bo mój kolega w gimnazjum
To u mnie była podobna historia, ale z happy endem W 1 klasie powiedziałem koledze, aby podzielił kąt na 3 równe części. Później próbował to udowodnić na lekcji matematyki i za karę musiał napisać referat o trysekcji. Mimo, że dostał z niego 5, to do dziś ma do mnie pretensje (ten sam kolega wymyślił również słabnię ).

ale to pewnie nie jest odpowiedni temat na takie historie...
kajo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Konstrukcja kąta będącego wielokrotnością wartości 1.5

Post autor: kajo »

nie no stworzył dziewięciokąt foremny za pomocą linijki i cyrkla ale nie dzielił kąta 120 stopni tylko inny i troszke z innego punktu widzenia to rozkiminł
ODPOWIEDZ