Odnajdywanie środka koła

Dział poświęcony konstrukcjom platońskim i nie tylko...
Daniel-1988

Odnajdywanie środka koła

Post autor: Daniel-1988 »

Jest duża możliwość że odkryłem nowy sposób jak odnalesć środek koła za pomocą linijki i cyrkla. Jak mogę to sprawdzic 8) 8) 8)
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

Odnajdywanie środka koła

Post autor: Skrzypu »

He he
Bardzo prosto, narysuj okrąg o środku w tym punkcie i odpowiednim promieniu i sprawdź czy się pokrywa
Daniel-1988

Odnajdywanie środka koła

Post autor: Daniel-1988 »

Żle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to jak znaleźć środek koła ale o to czy sposób odnajdywania środka w kole już nie istnieje, a jeśli nie istnieje to co mam zrobić.
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

Odnajdywanie środka koła

Post autor: Skrzypu »

Nadal nie rozumiem, ale środek koła można znaleźć np. tak:
rusyjesz dowolną cięciwę, następnie jest symetralną. i połowa symetralnej zawierającej się w kole to środek okręgu
Daniel-1988

Odnajdywanie środka koła

Post autor: Daniel-1988 »

Jeśli dalej nie rozumiesz to napisz do mnie na gg to porozmawiamy i Ci to wytłumacze
6593848
iza

Odnajdywanie środka koła

Post autor: iza »

Daniel-1988 pisze:odkryłem nowy sposób jak odnalesć środek koła za pomocą linijki i cyrkla. Jak mogę to sprawdzic
Daniel-1988 pisze:Nie chodzi mi o to jak znaleźć środek koła ale o to czy sposób odnajdywania środka w kole już nie istnieje, a jeśli nie istnieje to co mam zrobić.
1) najpierw zrób (narazie tylko dla siebie) dowód poprawności konstrukcji

jeśli sam nie znajdziesz żadnej luki/błedu w dowodzie to:

2) pokaż tę konstrukcję (z dowodem) nauczycielowi matematyki

jesli nauczyciel nie znajdzie luki/błedu w konstrukcji i dowodzie i powie, że nie znał tej konstrukcji, to:

3) hm ... napisz może do Polskiego Towarzystwa Matematycznego ... lub do redakcji miesięcznika delta ... lub może do Olimpiady Matematycznej http://www.om.edu.pl
Nostry

Odnajdywanie środka koła

Post autor: Nostry »

Niestety obawiam się ze wszystko w tej kwestii już wymyślono, ale...;-)
Też kiedyś wynalazłem sposób na TO, hehe, też sam. Tylko cyrkiel i linijka, bez podziałki of coz ;-)
ODPOWIEDZ