Zadania tekstowe z wykorzystaniem trygonometrii

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
cooz_man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2008, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Zadania tekstowe z wykorzystaniem trygonometrii

Post autor: cooz_man »

1) Przekrój poprzeczny budynku jest prostokątem, którego dłuższy bok ma długość 24m a przekątna jest nachylona do krótszego boku pod kątem \(\displaystyle{ \alpha}\), takim że cos \(\displaystyle{ \alpha = \frac{5}{13}}\) . Wokół budynku zaprojektowano trawnik , który ma zajmować teren ograniczony budynkiem i okręgiem opisanym na prostokącie. Oblicz pole trawnika

2) Na pewnym spotkaniu trzech chłopców dzieliło się swoimi wrażeniami:
Tomek : "Grałem w piłkę którego powierzchnia jest prostokątem, Przekątna tego prostokąta tworzy z jednym z boków kąt którego sinus wynosi - \(\displaystyle{ \frac{ \sqrt{5} }{2}}\)."
Mateusz : Jadąc po okrągłym torze wokół boiska pokonałem drogę która odpowiadała kątowi środkowemu o mierze \(\displaystyle{ \alpha}\) takiej że tg \(\displaystyle{ \alpha =3}\)."
Mariusz: Mieszkałem w budynku którego wysokość wynosi 120 m stojąc w odległości 50 od budynku widziałem jego szczyt pod kątem którego cosinus jest równy \(\displaystyle{ \frac{5}{13}}\) ."
Który z chłopców nie mówił prawdy

"Zadanka" to nie jest zbyt treściwy temat. Lorek
Ostatnio zmieniony 15 lis 2008, o 21:52 przez cooz_man, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ