Szkicowanie wykresu [sin]

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
jaodryska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25 gru 2016, o 10:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złotoryja
Podziękował: 8 razy

Szkicowanie wykresu [sin]

Post autor: jaodryska »

Wesołych wszystkim którzy mimo świąt nie odeszli całkowicie od matematyki
Mam tu zadanie, które wydaje się banalne, jednak trzeba wiedzieć co oznacza funkcja w postaci \(\displaystyle{ f \left( x \right) = \left[ \sin x \right]}\) a ja akurat nie wiem... Proszę o wytłumaczenie znaczenia tych klamerek i może nawet o lekkie wprowadzenie do zadania, które brzmi:

Naszkicuj wykres funkcji \(\displaystyle{ f \left( x \right) = \left[ \sin x \right] , gdzie\quad x \in \left\langle -2 \pi , \frac{5}{2} \pi \right\rangle}\) .
Ostatnio zmieniony 25 gru 2016, o 22:12 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
szw1710

Szkicowanie wykresu [sin]

Post autor: szw1710 »

\(\displaystyle{ [a]}\) to najmniejsza liczba całkowita nie przekraczająca \(\displaystyle{ a}\). Tak więc \(\displaystyle{ [\sin x]\in\{-1,0,1\}}\). Rozważ odpowiednie przypadki i narysuj wykres. Np. \(\displaystyle{ [\sin x]=-1\iff \sin x<0}\) (dlaczego?). Inne sam rozpatrz.

Innym oznaczeniem liczby \(\displaystyle{ [a]}\) jest \(\displaystyle{ \lfloor a\rfloor}\). Czasem tę funkcję (obok nazwy część całkowita liczby) nazywa się podłogą.
jaodryska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25 gru 2016, o 10:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złotoryja
Podziękował: 8 razy

Szkicowanie wykresu [sin]

Post autor: jaodryska »

dziękuję za wyjaśnienie, teraz rzeczywiście sprawa jest oczywista.
ODPOWIEDZ