Udowodnij równość między funkcjami

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Ariatu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, o 12:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Udowodnij równość między funkcjami

Post autor: Ariatu »

Potrzebuje pomocy Dr z geodezji zadal mi zagadke jako forme zaliczenia. Przychodzi dwoch gimnazjalistow i maja przed soba trojkat \(\displaystyle{ ABC}\) prostokatny z katem \(\displaystyle{ \alpha}\) i zaczynaja sie klocic jeden mowi ze sinus rowna sie \(\displaystyle{ a}\) przez \(\displaystyle{ b}\) a drugi \(\displaystyle{ b}\) przez \(\displaystyle{ a}\) to samo tyczy sie cosinusa i tangensa jeden mowi przeciwnie do drugiego. Ktory ma racje? Mam to udowodnic na podstawie.prostych wyliczen tak jakby definicje wcale nie istnialy o np. przyprostokatnych. Dr potrafi udowodnic z wyliczen ze obaj maja racje
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, o 20:28 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania. Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Udowodnij równość między funkcjami

Post autor: Kartezjusz »

Funkcje trygonometryczne są przypisane do kąta. Jeśli myśleli o przeciwnych kątach ostrych trójkąta to obaj mają rację dzięki wzorom redukcyjnym.
Ariatu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, o 12:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Udowodnij równość między funkcjami

Post autor: Ariatu »

własnie patrza tylko na jeden kąt ostry i Dr mowi ze jeden tylko ma racje mamy udowodnić ktory, zapewne ten co mysli o definicjach na przyprostokątne tylko jak to udowodnic czy wyliczyc to nie mam bladego pojecia
ODPOWIEDZ