Wyznacz w zależnościod alfa

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
abc1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 lis 2015, o 00:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Wyznacz w zależnościod alfa

Post autor: abc1234 »

Witam, otrzymałem zadanie "Wyznacz w zależności od \(\displaystyle{ \alpha}\) ".
Zabrałem sie za nie, ale niestety w mianowniku wychodzi mi na wszystkie sposoby liczba \(\displaystyle{ 0}\). Z górą nie mam żadnych problemów,bo to proste wzory redukcyjne. Pomijając wszystko - ani trochę nie rozumiem treści zadania. Proszę, aby ktoś mi ją wytłumaczył i naprowadził mnie na rozwiązanie.

\(\displaystyle{ \frac{ \left[ \sin \left( 3 \pi + \alpha \right) \cdot \cos \left( 4 \pi - \alpha \right) \right] \cdot \tg \left( \frac{3}{2} \pi - \alpha \right) }{\cos \left( \frac{ \pi }{2}+ \alpha \right) -\sin \left( 4 \pi - \alpha \right) }}\)

Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, o 22:11 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Symbol mnożenia to \cdot. Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Wyznacz w zależnościod alfa

Post autor: SlotaWoj »

Rzeczywiście. W mianowniku jest \(\displaystyle{ 0}\).
Czy nie popełniłeś błędu przepisując temat zadania?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2015, o 00:59 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ