naszkicuj wykres funkcji

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34233
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

naszkicuj wykres funkcji

Post autor: Jan Kraszewski »

start2014 pisze:a) dla jakich argumentów funkcja rośnie oraz maleje
b) dla jakich \(\displaystyle{ x}\) przyjmuję wartości ujemne oraz dodatnie

Jak ja mam to zapisać? A co najważniejsze jak odczytać?
A rozumiesz te pojęcia? Bo to od razu widać na wykresie - rośnie tam, gdzie idzie "w górę", maleje tam, gdzie idzie "w dół", wartości dodatnie tam, gdzie wykres jest nad osią \(\displaystyle{ OX}\), ujemne - pod osią. Oczywiście za każdym razem interesują Cię stosowne argumenty, czyli odpowiedź wyznaczasz na osi \(\displaystyle{ OX}\).

JK
start2014
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2015, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mmaa

naszkicuj wykres funkcji

Post autor: start2014 »

Czyli rośnie od \(\displaystyle{ - \pi}\) do \(\displaystyle{ \frac{ \pi }{2}}\) itd?

a dodatnie to np. od \(\displaystyle{ - \pi}\) do \(\displaystyle{ -\frac{ \pi }{3}}\) <---- przed \(\displaystyle{ -\frac{ \pi }{2}}\) jest \(\displaystyle{ -\frac{ \pi }{3}}\) ?

-- 13 maja 2015, o 20:27 --

W takim razie rosnąca to \(\displaystyle{ < \pi ;\frac{ \pi }{2}> , <\frac{ \pi }{2};\frac{3 \pi }{2}>}\) <---- Dobrze to będzie?-- 14 maja 2015, o 21:31 --Dobra już wiem co i jak z rosnącymi, malejącymi jak narysować lecz mam problem jak zapisać oraz jakie będą wartości dodatnie oraz ujemne tego wykresu w przedziale \(\displaystyle{ < -\pi, \pi >}\)
ODPOWIEDZ