wartość kąta

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
renataa93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 11:36
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: gdansk
Podziękował: 4 razy

wartość kąta

Post autor: renataa93 »

Cześć! W zadaniu mam polecenie aby znaleźć wartość kąta \(\displaystyle{ \alpha}\)
a więc znalazłam tę wartość ale nie wiem czy mój zapis jest poprawny

znaleziona przeze mnie wartość wygląda tak: \(\displaystyle{ \sin \alpha \cos \alpha = \frac{sg}{v}}\)
a we wszystkich zadaniach jakie dotąd robiłam watość kąta była podawana \(\displaystyle{ \sin \alpha = ...}\) lub \(\displaystyle{ \tg \alpha = ...}\)

czy mogę w odpowiedzi na zadanie podać taką wartość kąta jaka mi wyszła czy jednak zrobiłam źle zadanie i dlatego mi taka wartość kąta wyszła ?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 22:27 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd. Temat umieszczony w złym dziale.
szw1710

wartość kąta

Post autor: szw1710 »

Mamy \(\displaystyle{ \sin 2\alpha=2\sin\alpha\cos\alpha}\), więc w Twoim równaniu jest \(\displaystyle{ \sin 2\alpha=\frac{2sg}{v}}\) i jeżeli iloraz po prawej leży w przedziale \(\displaystyle{ [-1,1]}\), to otrzymujemy stąd \(\displaystyle{ 2\alpha=\arcsin\frac{2sg}{v}}\), czyli \(\displaystyle{ \alpha=\frac{1}{2}\arcsin\frac{2sg}{v}}\).
ODPOWIEDZ