naszkicowac wykres funkcji arcsin(cosx)

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
joogurcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 29 sty 2011, o 16:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stare Babki
Podziękował: 60 razy

naszkicowac wykres funkcji arcsin(cosx)

Post autor: joogurcik »

Witam, wiem ze na forum jest gdzieś ten temat ale nie rozumiem ich zapisu.
zrobiłam powiedzmy 1 rok
doszłam do tego że \(\displaystyle{ \cos x=\sin \left( x+ \frac{\pi}{2} \right)}\)wiec potem korzystam z tego że \(\displaystyle{ \arcsin \left( \sin t \right) =t}\)
tlyko ze teraz naszym \(\displaystyle{ t =x+ \frac{\pi}{2}}\)
i skoro funkcja ta jest okresowa tak ogolnie to
\(\displaystyle{ x \in \left[ - \frac{\pi}{2}, \frac{\pi}{2} \right]}\)
to teraz musimy to zmienic co do naszego t
wiec pierwszy krok jest taki że teraz \(\displaystyle{ x \in \left[ -\pi,0 \right]}\)tak?
wiec \(\displaystyle{ \arcsin \left( \sin \left( x+\frac{\pi}{2} \right) \right) =x+\frac{\pi}{2}}\)
wiec moj wykres wygląda tak, że w przedziale \(\displaystyle{ x \in \left[ -\pi,0 \right]}\) rysuję skośna kreskę do góry taką która w punkcie\(\displaystyle{ x=-\pi}\)jest \(\displaystyle{ y=- \frac{\pi}{2}}\) a w \(\displaystyle{ x=-\frac{\pi}{2}}\)to wtedy \(\displaystyle{ y=0}\)

jesli dobrze wyglada mój pierwszy kro, znaczy ten wykres to domyślam sie teraz w przedziale \(\displaystyle{ x \in \left[ 0,\pi \right]}\) bedzie skosna kreska w dól ale teraz pytanie z jakiego wzoru rekurencyjnego to napisac

-- 26 paź 2013, o 19:50 --

czy wie ktos moze czy to jest dobrze?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2013, o 10:01 przez Vardamir, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
ODPOWIEDZ