Wynik nie zgodny z wkresem

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Wrob3l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 sty 2013, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrozy
Podziękował: 5 razy

Wynik nie zgodny z wkresem

Post autor: Wrob3l »

Witam,
\(\displaystyle{ \sin ^{2} \left( 3x+ \frac{\pi }{2} \right) =1}\)
Wyszło mi że
\(\displaystyle{ x= \frac{1}{9}\pi , \frac{2}{9}\pi ,\frac{4}{9}\pi ,\frac{5}{9}\pi ,\frac{7}{9}\pi ,\frac{8}{9}\pi}\)
Wydaje mi się że są to dobre rozwiązania, lecz wprowadziłem \(\displaystyle{ t=\sin \left( 3x+ \frac{\pi }{2} \right) \wedge t=- \frac{1}{2} \vee t= \frac{1}{2}}\)Czy mógłby ktoś przynajmniej podrzucić poprawny wykres funkcji \(\displaystyle{ t}\). Wiem, że będzie to 3-krotnie zwężony i przesunięty o \(\displaystyle{ \frac{\pi }{2}}\) w lewo, ale chyba źle to narysowałem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, o 21:16 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
mdzn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 25 gru 2012, o 12:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 2 razy

Wynik nie zgodny z wkresem

Post autor: mdzn »

\(\displaystyle{ \sin \left( 3x + \frac{\pi}{2} \right) = \sin \left[ 3 \left( x + \frac{\pi}{6} \right) \right]}\)

przesunięcie o wektor \(\displaystyle{ \left[ -\frac{\pi}{6}, 0 \right]}\), a następnie "ściśnięcie" wykresu.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, o 21:17 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Skaluj nawiasy.
Wrob3l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 8 sty 2013, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrozy
Podziękował: 5 razy

Wynik nie zgodny z wkresem

Post autor: Wrob3l »

wielkie dzięki, ale zrobiłem głupotę
ODPOWIEDZ