W jaki sposób wyznaczono wartości funkcji trygonometrycznych

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
karoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2012, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

W jaki sposób wyznaczono wartości funkcji trygonometrycznych

Post autor: karoshi »

no to jest klarowne jak akuratne słoneczko, ale właśnie to przejście jest dla mnie dziwaczne, jak sobie w układzie współrzędnych narysujesz taki kącik 120 i co do siebie stosunkujesz jakosinus... autorzy podręczników niech spoczywają w pokoju.

-- 11 maja 2012, o 23:47 --

dobra, nie męczmy ptaka, sama zresztą przed chwilą napisałam, że rozważania na trójkącie prostokątnym to tylko fragment uciech związanych z kątem skierowanym i to chyba tyle.-- 11 maja 2012, o 23:48 --taka jest definicja i tyle. (chociaż ciągle mnie męczy skąd takowa i czemu, ale chyba trzeba to zostawić.)
leapi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 622
Rejestracja: 4 mar 2012, o 07:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 86 razy

W jaki sposób wyznaczono wartości funkcji trygonometrycznych

Post autor: leapi »

jedno ramie stałe położone od \(\displaystyle{ (0,0)}\) przez \(\displaystyle{ (1,0)}\) do nieskończonści , drugie przyległe do kata 60 wiec cyrklem dasz rade

albo jako przecięcie okręgu o środku \(\displaystyle{ (0,0)}\) i \(\displaystyle{ r=2}\) z prostą \(\displaystyle{ x=-\sqrt{3}}\), położony w II ćwiartce ukł. współrzędnych
karoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2012, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

W jaki sposób wyznaczono wartości funkcji trygonometrycznych

Post autor: karoshi »

spoko, to jasne, ewidentnie moje pytanie dotyczy genezy definicji, może trzeba walić na forum historyczne;)
leapi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 622
Rejestracja: 4 mar 2012, o 07:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 86 razy

W jaki sposób wyznaczono wartości funkcji trygonometrycznych

Post autor: leapi »

a tego nie wiem, może gdzieś się dogrzebiesz
karoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2012, o 17:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

W jaki sposób wyznaczono wartości funkcji trygonometrycznych

Post autor: karoshi »

jak się dogrzebię, to wszem oznajmię, dzięki za rozmowę i przepraszam, że nieprecyzyjnie bełkoczę, popracuję nad tym.
ODPOWIEDZ