Funkcje trygonometryczne dowolnego kąta!

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Piotrek172
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Funkcje trygonometryczne dowolnego kąta!

Post autor: Piotrek172 »

Witam!
Mam pewien straszny problem. Nie było mnie kilka dni w szkole i nie potrafię rozwiązać następującego zadania.

1) W której ćwiartce znajduje się końcowe ramię kąta o mierze \(\displaystyle{ \alpha}\) , jeżeli :
a) \(\displaystyle{ \tg \alpha >0}\) i \(\displaystyle{ \ctg \alpha > 0}\)

Chodzi o to że przy rozwiązywaniu przykładu tego :
b)\(\displaystyle{ \sin \alpha >0}\) i \(\displaystyle{ \tg \alpha >0}\) pisaliśmy następująco :

skoro \(\displaystyle{ \sin \alpha >0}\) to druga współrzędna punktu musi być dodania

Moje pytanie polega na tym że jeżeli sin odpowiada za drugą współrzędną punku to \(\displaystyle{ \cos , \tg}\) i \(\displaystyle{ \ctg}\) za którą odpowiadają i dlaczego tak jest. Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, o 19:15 przez loitzl9006, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
leapi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 622
Rejestracja: 4 mar 2012, o 07:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 86 razy

Funkcje trygonometryczne dowolnego kąta!

Post autor: leapi »

w pierwszej ćw, wszystkie funkcje są dodatnie, w drugiej sinus, w trzeciej tangens i kotangens a w czwartej kosinus
Piotrek172
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Funkcje trygonometryczne dowolnego kąta!

Post autor: Piotrek172 »

leapi pisze:w pierwszej ćw, wszystkie funkcje są dodatnie, w drugiej sinus, w trzeciej tangens i kotangens a w czwartej kosinus
Tak wiem to. Tylko chcę się dowiedzieć że jak mam punkt (x,y) to za którą wiem że za y odpowiada cos a za którą współrzędną odpwiadają cos tg i ctg?
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Funkcje trygonometryczne dowolnego kąta!

Post autor: lightinside »

Mógłbyś innymi słowami, i jak rozumiesz odpowiada? bo to co mówisz to mi sie kojarzy z mechaniką ogólną, jak trzeba było, jakbył \(\displaystyle{ \sin\alpha}\) znaleźć jakby składniki na oś x i na oś y.

O to Ci chodzi?? Czy źle Cie rozumiem?
leapi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 622
Rejestracja: 4 mar 2012, o 07:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 86 razy

Funkcje trygonometryczne dowolnego kąta!

Post autor: leapi »

rozumujesz złymi kategriami
ODPOWIEDZ