Oblicz wartość sinusa

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Mac

Oblicz wartość sinusa

Post autor: Mac »

Witam. Mam problem z policzeniem czegoś takiego:

\(\displaystyle{ \large \sin^{\frac{3}{2}}22^o}\)

W jaki sposób to policzyć? Proszę o pomoc. Z góry dziekuje. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2016, o 22:54 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
Tristan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2353
Rejestracja: 24 kwie 2005, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 557 razy

Oblicz wartość sinusa

Post autor: Tristan »

Wiem, że post jest już starszy, ale właśnie dlatego chcę go odświeżyć, bo może ktoś akurat ma dużą wiedzę i wie, że można obliczyć \(\displaystyle{ \sin 22^{\circ}}\). Ja myślę, że bez jakichś kosmicznych rachunków, raczej się nie da i można poznać jedynie przybliżoną wartość. Wtedy \(\displaystyle{ \large \sin^{\frac{3}{2}} 22^{\circ} \sqrt{ (0,3746)^3} 0,229}\)
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Oblicz wartość sinusa

Post autor: Rogal »

Ja dużej wiedzy nie mam, natomiast wiem, że można obliczyć tylko przybliżoną wartość sinusa 22 stopni. Natomiast mam pewne przeczucie, że można obliczyć to, o co prosi autor przy pewnej dozie szczęścia (czyt. nie walnięcia się w "kosmicznych" rachunkach )
Awatar użytkownika
bisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 572
Rejestracja: 13 paź 2004, o 18:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 27 razy

Oblicz wartość sinusa

Post autor: bisz »

mozna wyznaczyc postac algebraiczna tylko sinusow tych katow ktore sa wielokrotnoscia 1.5 lub sa powstale przez wykonalne zabiegi na takim kącie jak wykreslenie dwusiecznej czy tez dodanie innych konstruktywalnych kątów a najkrócej mówiąc twój kąt 22 nie dzieli sie bez reszty przez 3 wiec mozna conajwyzej numerycznie to wyznaczyć.
\(\displaystyle{ \large \sin ^{\frac{3}{2}}(22^{o})=0.22927839115644....}\)
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Oblicz wartość sinusa

Post autor: Rogal »

Nie można tych kątów skonstruować na płaszczyźnie za pomocą tylko cyrkla i linijki. Co do przedstawialności w postaci algebraicznej to nie byłbym taki pewny.
Zresztą i tak myślę, że temu komuś chodziło o kąt 22,5 stopnia
neurol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29 gru 2005, o 14:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: gliwice
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Oblicz wartość sinusa

Post autor: neurol »

Mozna to zrobic na 2 sposoby:
1. kalkulator naukowy
2. zamienic 22 stopnie na radiany i wstawic do wzoru analitycznego dla sinusa, uwzgledniajac pierwsze 2-3 skladniki mozna podniesc do potegi i tu jedynie kalkulatorem.....Oczywiscie wynik bedzie przyblzony
ODPOWIEDZ