rysunki f. trygonometrycznych

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

rysunki f. trygonometrycznych

Post autor: major37 »

Dopiero zaczynam funkcje trygonometryczne więc proszę o wyrozumiałość. Mam taki problem. Okreś zbiór wartości i naszkicuj wykres funkcji \(\displaystyle{ f:D \rightarrow R}\) jeżeli
a)\(\displaystyle{ D=<- \pi ; \pi>, f(x)= \cos x-1}\) tu akurat wiem. Wykres funkcji cos przesuwam o jedną jednostkę w dół i proszę właśnie o takie odpowiedzi. Będę pisał same funkcje bo dziedzina wszędzie jest taka sama
b)\(\displaystyle{ f(x)= \sin (x- \frac{ \pi}{4})}\)
c)\(\displaystyle{ f(x)=2 \cos x}\) Czy tu funkcja dla tych samych argumentów przyjmuję dwa razy większą wartość ?
d) \(\displaystyle{ f(x)= \sin 2x}\)
e)\(\displaystyle{ \tg \frac{x}{2}}\)
f)\(\displaystyle{ D=< -\pi; \pi> \{- \frac{ \pi}{2}, \frac{ \pi}{2}, f(x)= \cos x \cdot \sqrt{1+ \tg ^{2}x }}\) Zbiór wartości ustalę na podstawie rysunku
Awatar użytkownika
cyberciq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 43 razy

rysunki f. trygonometrycznych

Post autor: cyberciq »

Skorzystaj z tego, że, aby z wykresu \(\displaystyle{ y=f(x)}\) uzyskać \(\displaystyle{ y=bf(ax), (a,b \neq 0)}\) trzeba przeskalować wykres \(\displaystyle{ f(x)}\) w skali \(\displaystyle{ \frac{1}{a}}\) względem \(\displaystyle{ OX}\) i w skali \(\displaystyle{ b}\) względem \(\displaystyle{ OY}\).
A w f) najpierw uprość wzór.
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

rysunki f. trygonometrycznych

Post autor: major37 »

Już doczytałem o tej skali i wiem dzięki -- 8 lut 2012, o 10:47 --Tylko jakoś podpunktu b nie mogę zrobić ?
Awatar użytkownika
cyberciq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 43 razy

rysunki f. trygonometrycznych

Post autor: cyberciq »

Przesuń wykres o wektor \(\displaystyle{ \left[\frac{\pi}{4},0 \right]}\)
ODPOWIEDZ