Funkcje cyklometryczne

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
rybka0805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2011, o 19:30
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Funkcje cyklometryczne

Post autor: rybka0805 »

Czy mogłabym liczyć na pomoc w wyjaśnieniu związku miedzy arcsin a arctg? Bo jak np \(\displaystyle{ \tg x= \frac{\sin x}{\cos x}}\), to tak samo dla arcsin i arctg jakis związek istnieje, ale kompletnie nie wiem jak do tego dojść...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, o 22:43 przez Chromosom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Chromosom
Moderator
Moderator
Posty: 10365
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 21:08
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 1271 razy

Funkcje cyklometryczne

Post autor: Chromosom »

proponuję posłużyć się definicją za pomocą zespolonej funkcji logarytmicznej.
rybka0805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2011, o 19:30
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Funkcje cyklometryczne

Post autor: rybka0805 »

A nie da sie tego inaczej zrobic? Bo ja nie mam pojecia co to jest zespolona funkcja logarytmiczna

-- 12 sty 2012, o 17:39 --

Znalazłam taki wzór \(\displaystyle{ \arcsin x=\arctan\left( \frac{x}{ \sqrt{1-x^2} }\right)}\) ale nie wiem jak to wyprowadzić (bez wyższej matematyki:P) Może ktoś mi coś podpowie, bardzo proszę:)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, o 20:15 przez Chromosom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Chromosom
Moderator
Moderator
Posty: 10365
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 21:08
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 127 razy
Pomógł: 1271 razy

Funkcje cyklometryczne

Post autor: Chromosom »

Odpowiedni wzór znajdziesz na Wikipedii. Napisz czy znasz w ogóle pojęcie funkcji zespolonej.

Jeśli nie znasz, nie będę potrafił Ci pomóc.
rybka0805
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2011, o 19:30
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Funkcje cyklometryczne

Post autor: rybka0805 »

Analizę zespoloną będę mieć duużo później, więc niestety nie wiem o co chodzi. Bo tak w ogóle to potrzebne jest mi to do programowania, żeby nie przepisywać bez sensu wzoru, tylko wiedzieć skąd się wziął, więc jak programowanie jest już w liceum to jak to możliwe, żeby nie móc wyprowadzić wzorów w łatwiejszy sposób... Ale dziękuję za chęć pomocy:)
ODPOWIEDZ