Arkusy - wyznacz dziedzine

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Freddy Eliot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 19:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 88 razy

Arkusy - wyznacz dziedzine

Post autor: Freddy Eliot »

Właśnie. Ale co ważniejsze cały przedział \(\displaystyle{ \left\langle -1,1\right\rangle}\) jest częścią naszego obliczonego przedziału. Jaki wniosek wynika z tego dla x?
Właściwie to muszę Cię przeprosić za to, że tak długo debatujemy nad przykładem, który zajmuje nie więcej niż 5 minut. Mea culpa. Niestety nie posiadam umiejętności jasnego tłumaczenia problemów matematycznych. Mam jedynie nadzieję, że zrozumiesz to, co usiłuje Ci pokazać.
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Arkusy - wyznacz dziedzine

Post autor: jolo90 »

No jasne nie dość że mi pomagasz to jeszcze mnie przepraszasz. To że tak długo to trwa to tylko dlatego że tak ciężko mi to wchodzi do głowy a na dodatek mam cały czas jakieś problemy z połączeniem z internetem:/
Rozumiem wszystko to co mi piszesz ale tak szczerze to nie jestem pewny odpowiedzi i nie chce palnąć teraz jakiejś głupoty.
Freddy Eliot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 19:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 88 razy

Arkusy - wyznacz dziedzine

Post autor: Freddy Eliot »

Ok, ale powiedz, co wymyśliłeś Oczywiście powiem Ci, jaka jest prawidłowa wypowiedź, ale chcę żebyś Ty na to wpadł.
Jeżeli cały przedział \(\displaystyle{ \left\langle -1,1\right\rangle}\) należy do naszego przedziału liczonej dziedziny dla \(\displaystyle{ \sin x}\), to które \(\displaystyle{ x}\) będą dzidziną \(\displaystyle{ f(x)}\)?
jolo90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 22:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: NS
Podziękował: 30 razy

Arkusy - wyznacz dziedzine

Post autor: jolo90 »

ok napisze ale na pewno źle:p jedyne co mi przyszło do głowy (nie wiem dlaczego) to że wszystkie x będą dziedziną tej funkcji..
Freddy Eliot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 19:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 88 razy

Arkusy - wyznacz dziedzine

Post autor: Freddy Eliot »

I bardzo dobrze przyszło Ci do głowy. Zatem dziedziną naszej funkcji f są wszystkie liczby rzeczywiste.
ODPOWIEDZ