Sinus i Cosinus

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
zarowka_1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2011, o 21:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Sinus i Cosinus

Post autor: zarowka_1234 »

Witam.
Na fizyce przerabiamy teraz wektory (obliczanie wektorów). Na jednej lekcji (na której mnie niestety nie było) było mówione o tym. Jest do tego potrzebna umiejętność obliczania sinusa i cosinusa kąta.
W internecie pełno różnych definicji i przykładów, jednak ja z tego praktycznie nic nie rozumiem.
Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś może to proszę napisać jak to liczyć.

Tutaj jeszcze zadanie (wzięte z zeszytu od fizyki):
Oblicz dł. wektora C jeżeli A jest równe 2, B jest równe 3, a Alfa jest równe 30 st.


Nie chodzi mi o rozwiązanie zadania, lecz wytłumaczenie jak to obliczać i robić.

I mam jeszcze jedno pytanie, wszędzie jest dostępna tabelka z wartościami sinusa i cosinusa, jednak z tego co na razie rozumiem wartości te będą zależne od trójkąta.

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
loitzl9006
Moderator
Moderator
Posty: 3050
Rejestracja: 21 maja 2009, o 19:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starachowice
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 816 razy

Sinus i Cosinus

Post autor: loitzl9006 »

Przydatne tu będzie twierdzenie cosinusów:

Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

Sinus i Cosinus

Post autor: Igor V »

Można również umieścić wektory w układzie współrzędnych i rozłożyć na wektory składowe.Wtedy stosuje się przeważnie podstawowe wzory funkcji trygonometrycznych.
zarowka_1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2011, o 21:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Sinus i Cosinus

Post autor: zarowka_1234 »

Kolego Igor, ja muszę umieć tylko sinus i cosinus. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia o czym piszesz. Wcześniej z funkcjami trygonometrycznymi nie miałem styczności.
Więc bardzo proszę, aby ktoś napisał mi to co to jest cosinus i sinus, jak się go oblicza w jakich sytuacjach itp..
ODPOWIEDZ