funkcja trygonometryczna

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Damieux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 mar 2011, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 85 razy
Pomógł: 2 razy

funkcja trygonometryczna

Post autor: Damieux »

proszę o potwierdzenie, czy dobrze rozumuję rysowanie funkcji:
\(\displaystyle{ f\left( x\right)=- \sqrt{2}cos\left( 2x+ \frac{ \pi }{4} \right)}\)
Rysuję funkcję cosinus w skali \(\displaystyle{ \sqrt{2}}\), ZWĘŻONY DWA RAZY przesunięty o \(\displaystyle{ \frac{ \pi }{4}}\), następnie odbijam symetrycznie względem osi ox?
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2011, o 17:19 przez Damieux, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Errichto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1629
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 272 razy

funkcja trygonometryczna

Post autor: Errichto »

Tak by było gdybyś miał \(\displaystyle{ - \sqrt 2 \cos (2(x+ \frac{ \pi }{4}))}\)
Przesunięcie jest o to co stoi przy \(\displaystyle{ x}\), a tutaj \(\displaystyle{ \frac{ \pi }{4}}\) stoi przy \(\displaystyle{ 2x}\)
Damieux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 mar 2011, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 85 razy
Pomógł: 2 razy

funkcja trygonometryczna

Post autor: Damieux »

Znaczy pospieszyłem się za bardzo i pominąłem czegoś, spójrz jeszcze raz do góry-zedytowałem
Awatar użytkownika
Errichto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1629
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 272 razy

funkcja trygonometryczna

Post autor: Errichto »

Errichto pisze:Tak by było gdybyś miał \(\displaystyle{ - \sqrt 2 \cos (2(x+ \frac{ \pi }{4}))}\)
Przesunięcie jest o to co stoi przy \(\displaystyle{ x}\), a tutaj \(\displaystyle{ \frac{ \pi }{4}}\) stoi przy \(\displaystyle{ 2x}\)
Masz \(\displaystyle{ \cos(2(x+ \frac{ \pi }{8}))}\) czyli przesunięcie o \(\displaystyle{ \frac{ \pi }{8}}\)
ODPOWIEDZ