Udowodnij tożsamosc trygonometryczna

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
foox92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2010, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skad mam to wiedziec?
Podziękował: 14 razy

Udowodnij tożsamosc trygonometryczna

Post autor: foox92 »

Mam dwa zadania matura poziom rozszerzony i nie wiem kurde jak to zrobic, jak zacząc. Prosze o wskazówki oraz mile widziane rozwiązania

Udowodnij tożsamosc
\(\displaystyle{ 2sin^2(x+ \frac{ \pi }{4}) -1=sin2x}\)

wykasowano

Pozdrawiam
foox92
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, o 12:18 przez , łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wykasowano zadanie, które nie ma związku z tematem. Zadania o logarytmach proszę zamieszczać w stosownym dziale forum.
Hebo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 19 lis 2009, o 19:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 9 razy

Udowodnij tożsamosc trygonometryczna

Post autor: Hebo »

skorzystaj ze wzoru \(\displaystyle{ \sin\left(\alpha+\beta\right)=\sin\alpha\cos\beta+\cos\alpha\sin\beta}\)
foox92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2010, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skad mam to wiedziec?
Podziękował: 14 razy

Udowodnij tożsamosc trygonometryczna

Post autor: foox92 »

Tutaj wogóle nie wiem jak trzeba rozbić
\(\displaystyle{ 2sin^2(x+ \frac{ \pi }{4})-1}\)
na \(\displaystyle{ \Rightarrow}\) \(\displaystyle{ 2sin(x+ \frac{ \pi }{4}) \cdot sin(x+ \frac{ \pi }{4})-1}\)

Dalej korzystam z wzoru : \(\displaystyle{ \sin\left(\alpha+\beta\right)=\sin\alpha\cos\beta+\cos\alpha\sin\beta}\)

\(\displaystyle{ 2 \cdot (sinxcos \frac{ \pi }{4} +cosxsin \frac{ \pi }{4}) \cdot (sinxcos \frac{ \pi }{4} +cosxsin \frac{ \pi }{4})-1}\)

Czy dobrze próbuje to zrobic? . Nie weim dalej jak to wymnożyć, bo jakieś głupoty mi wychodzą. Jesli to jest oczywiscie dobrze.-- 30 sty 2011, o 21:18 --Zrobione, zadanie łatwe . Przez te ferie człowiek traci głowę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ