wykres funkcji

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
przemstein
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 15 mar 2010, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: sokolow
Podziękował: 29 razy

wykres funkcji

Post autor: przemstein »

Niech f(p) będzie liczbą rozwiązań danego równania należących do przedziału \(\displaystyle{ <0;2\pi>}\). Naszkicuj wykres funkcji y=f(p) jeśli a)\(\displaystyle{ \tg x =p}\)
b) \(\displaystyle{ \cos 2x =p}\) mógłby ktoś chociaż nakierować mnie jak wykonać to zadanie ? będę wdzięczny
Awatar użytkownika
akw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 24 lis 2010, o 20:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W.
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 57 razy

wykres funkcji

Post autor: akw »

Narysuj te funkcje w podanym przedziale. Wyobraź sobie teraz funkcje stałą \(\displaystyle{ y=p}\). Przesuwasz ją teraz wzdłuż osi rzędnych i liczysz w ilu punktach przecina ona wykres funkcji którą wcześniej narysowałeś. \(\displaystyle{ f(p)}\) to przyporządkowanie odpowiedniego p liczbie wspólnych punktów stałej p i wykresu funkcji.
przemstein
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 15 mar 2010, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: sokolow
Podziękował: 29 razy

wykres funkcji

Post autor: przemstein »

narysowałem sobie tangensoidę w tym przedziale i co mam teraz liczyć liczbę punktów ? no to wg mnie wychodzi tak, iż wychodzi 1 w przedziale \(\displaystyle{ (0; \frac{\pi}{2})}\) i potem w punkcie \(\displaystyle{ \frac{\pi}{2}}\) jest zero takich punktów bo asymptota a dalej juz analogicznie ? dobrze rozumiem ?
Awatar użytkownika
akw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 24 lis 2010, o 20:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W.
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 57 razy

wykres funkcji

Post autor: akw »

Poprowadziłeś prostą o równaniu: \(\displaystyle{ x=p}\) i przesuwasz ją wzdłuż osi odciętych ale wiesz o co chodzi. Zrób to samo tylko z prostą o równaniu \(\displaystyle{ y=p}\) czyli prostopadłą do tej co napisałeś.
ODPOWIEDZ