obliczanie wartości funkcji

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
ramzes882
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 14:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

obliczanie wartości funkcji

Post autor: ramzes882 »

Słuchajcie, nie będę owijał w bawełne, jestem totalnie ciemny z matmy. A za tydzień muszę oddać prace kontrolną z matmy że by być dopuszczony do egzaminu. Dla tego zwracam się do was z prośbą o rozwiązanie mi zadania poniżej, Bardzo was proszę o pomoc czasu mam mało a nie chciał bym zawalić liceum przez te kilka zadań ( w sumie jest ich cztery, ale pozostałe postaram się wkleić w odpowiednie kategorie). Z góry dziękuje za pomoc, a o to zadanie:

ZADANIE:
Oblicz wartość pozostałych funkcji trygonometrycznych kąta alpha , wiedząc że sin= 0,4 oraz, że kąt alpha leży w drugiej ćwiartce układu współrzędnych.
miodzio1988

obliczanie wartości funkcji

Post autor: miodzio1988 »

Skorzystaj z jedynki trygonometrycznej
ramzes882
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 14:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

obliczanie wartości funkcji

Post autor: ramzes882 »

Co to jest jedynka trygonometryczna...
miodzio1988

obliczanie wartości funkcji

Post autor: miodzio1988 »

Co to jest google?
ramzes882
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 14:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

obliczanie wartości funkcji

Post autor: ramzes882 »

Słuchaj, specjalnie wygrzebałem to forum z internetu, żeby bezpośrednio uzyskać pomoce w kilku zadaniach. Google raczej mi nie pomorze teraz, tak samo jak nie pomogło mi wcześniej w wyżej omawianym zagadnieniu.
Awatar użytkownika
Quaerens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2489
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 13:36
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 439 razy
Pomógł: 181 razy

obliczanie wartości funkcji

Post autor: Quaerens »

\(\displaystyle{ sin^{2}x+cos^{2}x=1}\)

Teraz w tablicach odszukaj jaki jest sin, cos, tg i ctg w drugiej ćwiartce ( dodatki lub ujemny ).
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

obliczanie wartości funkcji

Post autor: bakala12 »

Jaki to ma sens? Moim zdaniem on powinien chociaż próbować to zrozumieć, a nie wyręczać się gotowcem. Z tego co napisałeś wynika że naprawdę nie lubisz matmy, strasznie ci się nie chce i nawet nie masz zamiaru podjąć próby rozwiązania-- 7 cze 2010, o 21:08 --
miodzio1988 pisze:Co to jest google?
tu masz wyjaśnione:
miodzio1988

obliczanie wartości funkcji

Post autor: miodzio1988 »

ramzes882 pisze:Słuchaj, specjalnie wygrzebałem to forum z internetu, żeby bezpośrednio uzyskać pomoce w kilku zadaniach. Google raczej mi nie pomorze teraz, tak samo jak nie pomogło mi wcześniej w wyżej omawianym zagadnieniu.
No czyste lenistwo. Do poprawiania bykow tez jest google.-- 7 czerwca 2010, 21:42 --bakala12

...
ODPOWIEDZ