funkcja sinus i cosunus

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
misiaczek01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 19:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Myszyniec

funkcja sinus i cosunus

Post autor: misiaczek01 »

mam do zrobienia dwa zadania. byłabym wiedzieczna o odpowiedzi z opisami skad co sie bierzse
1. w trójkącie prostokątnym dana jest długośc przeciwprostokątnej c oraz sinus kąta ostrego alfa. oblicz długośc przyprostokątnej
a. \(\displaystyle{ c=10 \quad \sin \alpha= \frac{3}{5}}\)

2. w trójkącie prostokątnym dany jest tangens kąta ostrego alfa oraz długosc boku a leżącego naprzeciwko kąta alfa. oblicz obwód tego trójkąta wyznacz sinus alfa i cosinus alfa.
a. \(\displaystyle{ \tg \alpha= 2,4 \quad a=10}\)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, o 17:58 przez M Ciesielski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznać się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
anna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16328
Rejestracja: 26 lis 2008, o 20:14
Płeć: Kobieta
Podziękował: 35 razy
Pomógł: 3248 razy

funkcja sinus i cosunus

Post autor: anna_ »

Znasz definicje funkcji trygonometrycznych w trójkącie prostokątnym?
iLoNkAaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2009, o 14:22
Płeć: Kobieta
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

funkcja sinus i cosunus

Post autor: iLoNkAaa »

1. sinus kąta ostrego w trójkącie prostokątnym jest to stosunek długości przyprostokątnej lezącej naprzeciw kąta do przeciwprostokątnej, wiec jak masz podaną przeciwprostokątną i stosunek(sinus) to prostą rzeczą jest rozwiązanie zwykłego równania \(\displaystyle{ \frac{10}{a}= \frac{3}{5}}\)

2. tangens kąta ostrego w trójkącie prostokątnym jest to stosunek długości przyprostokątnej lezącej naprzeciw kąta do przyprostokątnej przy danym kącie wiec tak samo jak w pierwszym
\(\displaystyle{ \frac{10}{b}= 2,4}\) z tego obliczasz drugą przyprostokątną a potem to już łatwo, jak masz 2 przyprostokątne to z Pitagorasa liczysz przeciwprostokątną

myślę, że sobie poradzisz
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, o 21:53 przez iLoNkAaa, łącznie zmieniany 1 raz.
misiaczek01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 19:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Myszyniec

funkcja sinus i cosunus

Post autor: misiaczek01 »

no mniej wiecej tak-- 26 maja 2010, o 18:54 --nie wiem nie wychodzi mi nic same jakies glupie liczby po przecinku.. a co do pierwszego po co mi c jak juz je mam??
ODPOWIEDZ