oblicz wartosc wyrażenia ..

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
jessica2007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2009, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: tu i tam...

oblicz wartosc wyrażenia ..

Post autor: jessica2007 »

kąt \(\displaystyle{ \alpha}\) jest mniejszym kątem ostrym w trójkącie prostokątnym o przyprostokątnych o długościach 6 cm i 7cm .oblicz wartość wyrażenia W=17sin \(\displaystyle{ \alpha}\)cos \(\displaystyle{ \alpha}\) -7tg \(\displaystyle{ \alpha}\) .nie mam pojęcia jak to zrobić ;/
jeśli ktoś ma ochotę poświećic chwilę aby to rozwiązać będę bardzo wdzięczna pozdrawiam
adek05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 68 razy

oblicz wartosc wyrażenia ..

Post autor: adek05 »

Z twierdzenia Pitagorasa wyznacz przeciwprostokątną. Potem na mocy związków w trójkącie prostokątnym wyznacz \(\displaystyle{ \sin \alpha}\) , \(\displaystyle{ \cos \alpha}\) i \(\displaystyle{ \tan \alpha}\). Podstaw do W i oblicz.
jessica2007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2009, o 18:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: tu i tam...

oblicz wartosc wyrażenia ..

Post autor: jessica2007 »

Gdybym wiedzila to bym zrobila to ale nie mam pojęcia jak to zrobic to jest pierwsze zadanie jakie robie z funkciji trygonometrycznej i nic mi z tego nie wychodzidzi
adek05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 68 razy

oblicz wartosc wyrażenia ..

Post autor: adek05 »

W tej sytuacji polecam nauczenie się jak liczymy funkcje trygonometryczne w trójkącie prostokątnym np. z 2514.htm i wtedy będzie wszystko jasne
ODPOWIEDZ