Funkcje trygonometryczne

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Wadas1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: *****

Funkcje trygonometryczne

Post autor: Wadas1992 »

Mam dla was do rozwiązania 4 zadania na poziomie liceum,które znalazłem w internecie.
Zobaczymy kto z was się szybciej z nimi upora:P

1.Krótsza przyprostokątna trójkąta prostokątnego ma długość 5 cm, a jeden z kątów ma miarę 20 stopni.
Jaka jest wysokość tego trójkąta opuszczona na przeciwprostokątną?

2.Znajdź wysokość równoległoboku, którego boki mają długości 7 cm i 10 cm,a kąt ostry ma miarę 70
stopni.

3.Każde z ramion trójkąta równoramiennego ma długość 3 cm,a pole tego trójkąta jest równe 2 cm kwadratowe.
Znajdź miary miary kątów tego trójkąta.

4.Znajdź miary kątów rombu o boku długości 6 m i polu równym 34cm kwadratowe.

Przepraszam,że nie dopisałem prawidłowo cm kwadratowych,ale jestem świeżo zalogowany na tej stronce.
W przyszłości to poprawie:)
Awatar użytkownika
mcbob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 15 gru 2008, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Pomógł: 69 razy

Funkcje trygonometryczne

Post autor: mcbob »

Jakieś próby rozwiązania? Z czym dokładnie masz problem. Bo jeśli odpowiedz brzmi "ze wszystkim i kompletnie nie wiem jak to zrobić" to z gotowca nic nie wyniesiesz więc nie ma sensu ci go zapisywać.

BTW Te zadania sa zupełnie schematyczne (przeciętne) więc nie wymagają żadnych specjalnych pomysłów.
Wadas1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: *****

Funkcje trygonometryczne

Post autor: Wadas1992 »

To nie chodzi o to,że nie chce mi się itd.
Problem polega na tym,że pani od matmy kazała nam znaleźć w internecie jakieś zadania tego typu i zrobić w domu.
Wiedziała jednak,że nie opanowaliśmy materiału(bo to był pierwszy dzień z takimi zadaniami)
W klasie I LO nie zdążyliśmy przerobić całej książki do I kl,bo pani była chora przez dwa miechy i nie było prawie w ogóle lekcji matematyki.
Dopiero co zaczęliśmy ten temat i cała klasa nie rozumie o co chodzi w tych zadaniach.
Sorry,że wcześniej nie opisałem dokładnie mojego problemu,ale mi się spieszyło.
Z innymi tematami w matematyce radziłem sobie dobrze.
Wiem,że jak mi ktoś napisze gotowca to nic z tego nie wyniose.
Koleżanka mi to wytłumaczy dopiero w poniedziałek.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
mcbob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 15 gru 2008, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Pomógł: 69 razy

Funkcje trygonometryczne

Post autor: mcbob »

Wadas1992 pisze:1.Krótsza przyprostokątna trójkąta prostokątnego ma długość 5 cm, a jeden z kątów ma miarę 20 stopni. Jaka jest wysokość tego trójkąta opuszczona na przeciwprostokątną?
Wiemy że w trójkącie naprzeciw najkrótszego boku jest najmniejszy kąt. Wyliczamy sobie drugą przyprostokątną oraz przeciwprostokątną. Znajdujemy trójkąty podobne (cecha k,k,k) i układamy proporcję.
Wadas1992 pisze:2.Znajdź wysokość równoległoboku, którego boki mają długości 7 cm i 10 cm,a kąt ostry ma miarę 70 stopni.
Chyba najszybciej będzie rozpisując pole na 2 sposoby i porównując. Pierwszy sposób to wysokość razy bok na który pada a drugi to \(\displaystyle{ 7 \cdot 10 \cdot sin70 ^{o}}\)
Wadas1992 pisze:3.Każde z ramion trójkąta równoramiennego ma długość 3 cm,a pole tego trójkąta jest równe 2 cm kwadratowe. Znajdź miary kątów tego trójkąta.
Zabawy ze wzorami na pole.
Wadas1992 pisze:4.Znajdź miary kątów rombu o boku długości 6 m i polu równym 34cm kwadratowe.
Korzystając ze wzoru na pole \(\displaystyle{ a ^{2}sin \alpha =34}\)
Wadas1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: *****

Funkcje trygonometryczne

Post autor: Wadas1992 »

Dalej nie uporałem się z tymi zadaniami.
My dopiero zaczęliśmy ten temat,a facetka z takim czymś wyjechała.
To co nam zadała to jest na końcu działu,a my jesteśmy na początku.
Dla mnie trygonometria to jest jakaś czarna magia:(
ODPOWIEDZ