Trygonometria trzy zadania

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: kaszubki »

Hmm... 3 rozwiązania i 3 wyniki...
Przemas O'Black, tam masz błąd.
\(\displaystyle{ tg30stopni = \frac{h}{33+h} = \frac{ \sqrt{3} }{3}}\), a powinno byc \(\displaystyle{ tg30stopni = \frac{h}{33-h} = \frac{ \sqrt{3} }{3}}\). Z tego wynika, że \(\displaystyle{ h = \frac{33 \sqrt{3} - 33}{2}=16.5*0.75=12.375}\).

-- 26 lipca 2009, 18:21 --

Henio69, wyliczyć a wzięło się stąd, że a jest równe tej wysokości. Chyba i ja i ty mamy dobrze, ale ty za wcześnie podstawiasz, przez co wychodzi ci inny wynik. Najlepszą odpowiedzią jest to, co napisałem w tym poście.
Awatar użytkownika
Przemas O'Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 7 lut 2009, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 69 razy
Pomógł: 58 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: Przemas O'Black »

Punkt D na moim rysunku nie leży na prostej AB, dlatego DB = 33 + h.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: kaszubki »

Jest trójkąt ABC. A jest po lewej na dole B jest po prawej na dole a C na górze. Wysokość jest opuszczona na bok AB. AB=33m , CAB=45cdot , CBA=30 cdot
Jakim cudem wysokośc opuszczona z wierzchołka kąta rozwartego nie przecina się z bokiem przeciwległym?
Awatar użytkownika
Przemas O'Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 744
Rejestracja: 7 lut 2009, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 69 razy
Pomógł: 58 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: Przemas O'Black »

A widzisz - zrobiłem zły rysunek (zmieniając nazewnictwo wierzchołków nie zamieniłem rozplanowania kątów).
Nienawidzę geometrii.
Henio69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2009, o 19:05
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: Henio69 »

Henio69, wyliczyć a wzięło się stąd, że a jest równe tej wysokości. Chyba i ja i ty mamy dobrze, ale ty za wcześnie podstawiasz, przez co wychodzi ci inny wynik. Najlepszą odpowiedzią jest to, co napisałem w tym poście.[/quote]


Co masz na myśli pisząc że za wczesnie podstawiam?
Podstawiam po wyprowadzeniu wzorów może tego nie widać na moim ostatnim poście bo tam zastosowałem szybki skrót:)
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: kaszubki »

Ale podstawiasz przed przemnożeniem przez \(\displaystyle{ sin45}\), a podstawiac się powinno po doprowadzeniu do najprostszej postaci, czyli tak jak jest w rozwiązaniu Przemas O'Black poprawionym przeze mnie.
Henio69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2009, o 19:05
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

Trygonometria trzy zadania

Post autor: Henio69 »

kaszubki pisze:Ale podstawiasz przed przemnożeniem przez \(\displaystyle{ sin45}\), a podstawiac się powinno po doprowadzeniu do najprostszej postaci, czyli tak jak jest w rozwiązaniu Przemas O'Black poprawionym przeze mnie.

Pewnie masz racje ale możesz rozpisać jak doprowadziłeś to do tego stanu? \(\displaystyle{ h=\frac{33 \sqrt{3}-33 }{2}=16.5*0.75=12.375}\)

I jeżeli możesz jak to będzie wyglądało w mojej metodzie rozwiązania tego zadania?

I myślę że to będzie koniec tematu po powyższych odpowiedziach.:)
ODPOWIEDZ