sprawdzenie równania

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
csiak14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, o 19:20
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

sprawdzenie równania

Post autor: csiak14 »

\(\displaystyle{ \frac{1}{\sin ^{2} \alpha } - 1 = \ctg ^{2} \alpha \\ L= \frac{\sin ^{2} \alpha + \cos ^{2} \alpha }{\sin ^{2} \alpha } - 1 = 1+ \frac{\cos ^{2} \alpha }{\sin ^{2} } - 1 = \ctg ^{2} \alpha}\)

L=P może mi ktoś powiedzieć czy jest to dobre rozwiązanie?


Poza złożeniem samokrytyki dobrze byłoby to poprawić, nie?
Rogal
6hokage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 24 mar 2009, o 13:06
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 35 razy

sprawdzenie równania

Post autor: 6hokage »

\(\displaystyle{ \frac{1}{sin ^{2} \alpha } - 1 = ctg ^{2} \alpha
L= \frac{sin ^{2} \alpha + cos ^{2} \alpha }{sin ^{2} \alpha } - 1 = 1+ \frac{cos ^{2} \alpha }{sin ^{2} } - 1 = ctg ^{2}}\)


Tak, jest gitara. Zastanawia mnie jednak co innego, dlaczgo tak wielu ludzi nie zwraca uwagi na to czy czytelnie zapisali treść zadania . Może mi powiesz dlaczego Ty nie zwróciłeś na to uwagi, przecież od tego zależy to czy ktos Ci pomoże.
csiak14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, o 19:20
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

sprawdzenie równania

Post autor: csiak14 »

Tak, jest gitara. Zastanawia mnie jednak co innego, dlaczgo tak wielu ludzi nie zwraca uwagi na to czy czytelnie zapisali treść zadania . Może mi powiesz dlaczego Ty nie zwróciłeś na to uwagi, przecież od tego zależy to czy ktos Ci pomoże.
Przepraszam zachowałem się jak gówniarz;( od teraz będę zwracać na to uwagę
6hokage
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 24 mar 2009, o 13:06
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 35 razy

sprawdzenie równania

Post autor: 6hokage »

Oj nie trzeba być aż tak samokrytycznym, po prostu tak z ciekawości pytałem, nie żeby mnie to specjalnie zdenerwowało.
ODPOWIEDZ