Oblicz cos

Własności funkcji trygonometrycznych i cyklometrycznych. Tożsamości. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
agath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta

Oblicz cos

Post autor: agath »

Oblicz cos\(\displaystyle{ \alpha}\) wiedząc, że:

sin\(\displaystyle{ \alpha}\) = \(\displaystyle{ \frac{2}{3}}\) i 90 stopni \(\displaystyle{ \le}\)\(\displaystyle{ \alpha}\)\(\displaystyle{ \le}\)360 stopni.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Oblicz cos

Post autor: Rogal »

W czym rzecz jest? Jedynki trygonometrycznej nie znasz?
agath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta

Oblicz cos

Post autor: agath »

Rogal pisze:W czym rzecz jest? Jedynki trygonometrycznej nie znasz?
Dopiero zaczynam naukę z trygonometrią i nie bardzo potrafię jeszcze ją opanować dlatego proszę o pomoc.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Oblicz cos

Post autor: Rogal »

Dobrze, ale zadałem pytanie, czy znasz wzór określany jako "jedynka trygonometryczna" - całkowicie podstawowy wzór?
agath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta

Oblicz cos

Post autor: agath »

Rogal pisze:Dobrze, ale zadałem pytanie, czy znasz wzór określany jako "jedynka trygonometryczna" - całkowicie podstawowy wzór?
oczywiście, że znam i chciałam się upewnić czy cos\(\displaystyle{ \alpha}\)\(\displaystyle{ \sqrt{ \frac{5}{9} }}\)
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Oblicz cos

Post autor: Rogal »

Nie do końca - zauważ, że masz podane, że kąt alfa jest z ćwiartki drugiej trzeciej bądź czwartej. Z drugiej jednak strony wiesz, że jego sinus jest dodatni, więc musi być z drugiej ćwiartki, a w drugiej ćwiartce cosinus jest ujemny, więc musisz wziąć ten pierwiastek z minusem.
Następnym razem po prostu pisz, co zrobiłaś i czego nie wiesz, tak jest prościej i znacznie większa szansa, że ktoś Ci pomoże.
A jeszcze wcześniej przeglądnij forum z podobnymi (a nieraz identycznymi zadaniami), bo jest ich tam od groma rozwiązanych.
ODPOWIEDZ