Macierz proste tylko ja w innych kategoriach mysle:)

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
hubert_23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2005, o 15:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 1 raz

Macierz proste tylko ja w innych kategoriach mysle:)

Post autor: hubert_23 »




Zablokowalem sie na samym poczatku. Czemu ??? A to wam mowie Wiem jak zrobic to całe zadanie od A do Z tylko zatrzymalem sie na jednej rzeczy . WIem ze musze obliczycz wyznacznik macierzy -k 1 -k
1 k -1

Gdyby to byla macierz kwadratowa to nie bylo by dla mnie najmniejszego problemu metoda Sarussa , rozwijania wyznaczników użył bym któres z nich a teraz mam dosłownie czarna dziure w głowie. Wiem ze obliczenie wysnacznika w tym przypadku napewno jest banalne ale zdaza sie:)
Help:)
W_Zygmunt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 1 wrz 2004, o 22:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 53 razy

Macierz proste tylko ja w innych kategoriach mysle:)

Post autor: W_Zygmunt »

\(\displaystyle{ \left{\begin{array}{l} - k\cdot x + y - k\cdot z&\,=\,&0\\ x + k\cdot y - z&\,=\,& - k\end{array}\right.}\)

\(\displaystyle{ \left{\begin{array}{l} - k\cdot x + y &\,=\,&k\cdot z\\ x + k\cdot y&\,=\,&z - k\end{array}\right.}\)
Potraktuj z jako parametr.
z = t
Jeśli chodzi o interpretację, to każde z tych równań przedstawia płaszczyznę w przestrzeni 3 wymiarowej.
Dwie płaszczyzny mogą być równoległe, pokrywać się, lub przecinać.
W tym ostatnim przypadku częścią wspólną jest prosta.
Rozwiązanie z parametrem t
\(\displaystyle{ \left{\begin{array}{l} x&\,=\,&f(t)\\ y&\,=\,&g(t)\\ z&\,=\,&t\end{array}\right.}\)
jest równaniem parametrycznym prostej.
ODPOWIEDZ