Przestrzeń liniowa

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
krasnoludek10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2020, o 00:58
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Przestrzeń liniowa

Post autor: krasnoludek10 »

Jak definiuje się przestrzeń liniową w kontekście przestrzeni topologicznej? A jeśli są to 2 różne rzeczy, to jak definiuje się przestrzeń liniową i sprawdza, czy jakaś funkcja, ciąg itp. (nie pamiętam dokładnie) jest przestrzenią liniową? Sory za takie zamieszanie, ale na mojej uczelni (UKSW, Warszawa, matematyka) kobieta w ogóle nie umiała tłumaczyć, co chwilę coś kreśliła, jąkała się i w ogóle, wskutek czego tak średnio wiem najważniejsze rzeczy z algebry liniowej (pierwiastki liczb zespolonych, przestrzenie, podprzestrzenie itp.) i zdałem ją na farcie. A są mi potrzebne te informacje, bo na 2 roku mam przedmioty "Wprowadzenie do topologii i jej zastosowań" (tutaj głównie jest pojęcie przestrzeni metrycznej, ale warto też wiedzieć jak definiuje się przestrzeń po prostu, nieprawdaż?) i "Algebra", ale z tym drugim nie miałem jeszcze do czynienia, bo niedawno mnie przyjęli na studia. Stąd też kolejne pytanie - czego się spodziewać na przedmiocie "Algebra"?? Wielkie dzięki za pomoc. Wziąłbym korepetycje, ale mnie nie stać finansowo i czasowo.... Też przedmioty na matmie są tak wymagające, że bym sobie nie poradził z pracą i studiami, znajduję jedynie czas na język włoski z Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego, ale i to pewnie prędko się zmieni i ledwo co będę się ze wszystkim wyrabiał, no ale jednak lubię matmę taką licealną (OPRÓCZ GEOMETRII), ze studencką też trochę miałem do czynienia... Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ