Zbiory, grupy, ciężka implikacja

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Zbiory, grupy, ciężka implikacja

Post autor: VirtualUser »

Hej, mam takie zadanie do rozwiązania:
Dane są zbiory \(\displaystyle{ M \subset (0, \infty )}\), \(\displaystyle{ A subset [0, 2 pi)}\). Niech
\(\displaystyle{ G = \left\{me^{ia} : m \in M \wedge a \in A \right\} \subset \CC}\)
Pokaż, że zbiór \(\displaystyle{ G}\) jest grupą z działaniem mnożenia liczb zespolonych wtedy i tylko
wtedy, gdy
(i) zbiór \(\displaystyle{ M}\) jest grupą z działaniem mnożenia liczb rzeczywistych
oraz
(ii) zbiór \(\displaystyle{ A}\) jest grupą z działaniem \(\displaystyle{ \diamond}\) takim, że

\(\displaystyle{ \forall_{a,b,c \in A} a \diamond b = c \Leftrightarrow \left( \exists_{k \in \ZZ} a+b = 2k\pi + c \right)}\)
no i mam z nim nie ukrywam duży problem, niezbyt wiem jak je zrobić, może pokażę do czego doszedłem w (i) ale cały czas mam wrażenie, że to co robię jest nieuzasadnione i niezbyt jestem przekonany o poprawności tego:
Ukryta treść:    
Bardzo proszę o pomoc...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Zbiory, grupy, ciężka implikacja

Post autor: a4karo »

Łączność masz z faktu, żę \(\displaystyle{ \CC}\) jest ciałem.

Istotne jest pokazanie, że działanie jest wewnętrzne, czyli że iloczyn dwóch elementów jest w zbiorze.. No i element odwrotny
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Zbiory, grupy, ciężka implikacja

Post autor: VirtualUser »

Aj, czyli niepotrzebnie nad tamtym się tak głowiłem, jednak tak jak napisałem w spojlerze, jak to mogę zrobić? Jakaś wskazówka?
ODPOWIEDZ