Kosz, do usunięcia

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
carbon1230
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2017, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Kosz, do usunięcia

Post autor: carbon1230 »

Witajcie,

Próbuję rozpisać zadanie o poniższej treści. Nie jestem w stanie znaleźć zadania, które zostało analogicznie rozwiązane i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Finalnie muszę przedstawić to w Solverze.

Jakieś pomysły?

Dwa rodzaje cukierków – Bajeczne i Pierroty – stanowią mieszankę cukru, czekolady i orzechów, przy czym zgodnie z normą zawartość orzechów w Bajecznych nie może być mniejsza niż 20%, a Pierroty muszą mieć w sobie co najmniej 10% czekolady i 10% orzechów. Obecnie producent ma do dyspozycji 100 kg cukru, 20 kg orzechów i 30 kg czekolady. Kilogram Bajecznych kosztuje 20 zł, a Pierroty można sprzedać po 18 zł/kg. Ile cukierków każdego rodzaju należy produkować, aby osiągnąć maksymalny zysk z ich sprzedaży? Jaką zawartość orzechów mają cukierki?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, o 18:31 przez Kaf, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie zmieniaj treści postów, na które ktoś już odpowiedział.
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Kosz, do usunięcia

Post autor: Cytryn »

Nie przepadam za gotowcami, więc podam Ci moje rozwiązanie i każę zastanowić się, jak użyłem Solvera:
AU
AU
E4zlxpt.png (7.33 KiB) Przejrzano 57 razy
carbon1230
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2017, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Kosz, do usunięcia

Post autor: carbon1230 »

Walczę dalej. Rozumiem, że punktem startowym jest poniższa tabela:
AU
AU
eJUBnsi.jpg (27.96 KiB) Przejrzano 57 razy
Teraz ustawić cel na "zysk" (Bajeczne+Pierroty), zmienne na orzechy% i czekolada% oraz ograniczenia na to co mamy dostępne w magazynie?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, o 18:32 przez Kaf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie zmieniaj treści postów, na które ktoś już odpowiedział.
ODPOWIEDZ