Algebra liniowa - zrozumienie przedmiotu

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
gregorn97
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 maja 2014, o 14:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 10 razy

Algebra liniowa - zrozumienie przedmiotu

Post autor: gregorn97 »

Cześć, mam takie pytanie czysto informacyjne. Studiuję na SGH-u i w tym semestrze mam algebrę liniową. Tak jak matematykę zdałem na 5 - gdzie były macierze itp, to teraz pomimo ponadwykładowego czytania podręczników nie mogę ogarnąć o co chodzi z tym wszystkim. Mam na myśli przede wszystkim te wszystkie grupy, ciała, przestrzenie, podprzestrzenie, bazy, nie bazy, zależności i niezależności wektorów. Patrzę do podręcznika i będziemy brać coraz to nowsze rzeczy, ale ja tak naprawdę podstaw nie ogarniam. Czy jesteście w stanie określić sposób - książka/ coś w internecie - dzięki czemu zrozumiem te zagadnienia???
Czytam raz po raz te definicje tych pojęć, ale one niezbyt wiele mi mówią. Chodzi mi o jakieś może przedstawienie tego w praktyce albo coś, co pozwoli to zrozumieć mojemu ograniczonemu mózgowi
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
NogaWeza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1481
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 147 razy
Pomógł: 300 razy

Algebra liniowa - zrozumienie przedmiotu

Post autor: NogaWeza »

Rób zadania, powtarzaj te definicje i własności, dopóki coś nie "kliknie". Jeśli szukasz wizualizacji, to polecam wpisać "the essence of linear algebra" na yt, świetnie zrealizowane filmy, pomagają wykształcić pewną intuicję jeśli chodzi o te rzeczy.
gregorn97
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17 maja 2014, o 14:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 10 razy

Algebra liniowa - zrozumienie przedmiotu

Post autor: gregorn97 »

dziękuję za odpowiedź, już się zabieram za oglądanie
ODPOWIEDZ