Metoda rozkładu macierzy LU

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
malocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2016, o 21:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Metoda rozkładu macierzy LU

Post autor: malocik »

Witam.


Mógłby ktoś napisać definicje czy odpowiedź na pytanie " Jak rozkłada się macierz na macierze L i U "? Odpowiedź dla profesora, więc nie wystarczy jedno zdanie, prosiłbym o bardziej szczegółowe omówienie tematu.

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
jarzabek89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1337
Rejestracja: 11 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 181 razy

Metoda rozkładu macierzy LU

Post autor: jarzabek89 »

Gdzie masz z tym problem?

Mam wrażenie, że za jakiś czas, wyższe wykształcenie można będzie w kiosku kupić i raz w tygodniu będzie losowanie komu dać doktora.
malocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2016, o 21:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Metoda rozkładu macierzy LU

Post autor: malocik »

Chodzi o to, że odpowiedzi typu tłumaczenie, że poprzez eliminacje Gaussa macierzy otrzymujemy macierz U, macierz L jest odwrotnością współczynników wykorzystywanych do zerowania macierzy nazwijmy ją A. Problemem nie jest zrozumienie samego rozkładu LU, tylko profesor życzy sobie definicji jakiejś konkretnej lub jakiegoś innego sposobu rozkładu macierzy, bez wykorzystania eliminacji Gaussa, o ile to możliwe.

Nie pisali byśmy tu posta, nie robiąc wcześniejszego researcha. Odpowiedzi na nasze pytanie również szukaliśmy w książce profesora oraz inną o tej samej tematyce. Chodzi o przedmiot metody numeryczne więc może chodzi o jakąś bardziej informatyczną regułkę.

Pozdrawiam, Malocik
Straznik Teksasu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 426
Rejestracja: 29 paź 2015, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 90 razy

Metoda rozkładu macierzy LU

Post autor: Straznik Teksasu »

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_LU


Ja jak czegoś nie wiem to pierwsze co robię to sprawdzam na wikipedii. Masz tam definicję i podane 3 sposoby rozkładu macierzy wraz z przykładami.
ODPOWIEDZ