Macierze - obliczanie wyznacznika

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
47decibels
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 sty 2014, o 05:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Macierze - obliczanie wyznacznika

Post autor: 47decibels »

Witam. chcę zaznaczyć, że proszę o rozwiązanie - Was to nic nie kosztuje, dla mnie jest to na wagę złota. Proszę o wyrozumiałość
Były próby i różnego rodzaju metody, niestety nie daję rady. Jak napisałem wyżej, dla mnie jest to sprawa na wagę złota, czyli życia i śmierci jakby nie patrzeć - a zapewne Ciebie kosztuje tylko chwilę. Dlatego proszę o wyrozumiałość.

1. Podać definicję wyznacznika z macierzy kwadratowej A stopnia n. Obliczyć



A) \(\displaystyle{ \begin{vmatrix} 1&2&-1&3\\2&-1&1&1\\-1&0&3&-2\\2&1&3&2\end{vmatrix}}\)


B) \(\displaystyle{ \begin{vmatrix} 2&-1&0&3\\2&1&4&4\\-1&3&2&-1\\1&-1&2&2\end{vmatrix}}\)
Ostatnio zmieniony 4 lut 2015, o 08:43 przez yorgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Awatar użytkownika
waliant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1801
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 275 razy
Pomógł: 183 razy

Macierze - obliczanie wyznacznika

Post autor: waliant »

A) przekształć \(\displaystyle{ w_2=w_2-2w_1 \\ w_3=w_3+w_1 \\ w_4=w_4-2w_1}\) i rozwiń Laplacem względem pierwszej kolumny.
47decibels
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 sty 2014, o 05:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Macierze - obliczanie wyznacznika

Post autor: 47decibels »

Problem właśnie na tym polega, że nie mam pojęcia.
Dlatego wrzuciłem, aby ktoś mi rozwiązał, potrzebuję tego na jutro - siedzę od kilku godzin i nie wychodzi, próbowałem naprawdę i nic. Chcę żeby ktoś rozwiązał, a ja mogę to przeanalizować sobie krok po kroku, bo tak to potrafię zrozumieć. A od tego zależy moje dalsze życie, że tak się rozwinę.
ODPOWIEDZ