Wyznaczanie postaci diagonalnej macierzy.

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
smaug14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2014, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Wyznaczanie postaci diagonalnej macierzy.

Post autor: smaug14 »

Mam pewne pytanie. Wyznaczam sobie wartości własne macierzy i jeżeli dobrze rozumiem, to aby przedstawić ją w postaci diagonalnej wystarczy wpisać te wartości na główną przekątną, a resztę uzupełnić zerami. Moje pytanie brzmi, od czego zależy ,,kolejność" wpisania tych wartości?
MichauKrulAlgebry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2015, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karkuff

Wyznaczanie postaci diagonalnej macierzy.

Post autor: MichauKrulAlgebry »

Zalezy od tego ile juz z algebry ogarnialiscie na zajeciach, jest szansa ze mozecie wpisac to w dowolnej kolejnosci bo reguly ktora o tym decyduje na waszym poziomie jeszcze nie przerabialiscie i wpisz sobie w dowolnej kolejnosci
PrzemocAlgebry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2015, o 22:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mars

Wyznaczanie postaci diagonalnej macierzy.

Post autor: PrzemocAlgebry »

Ja Ci dam w dowolnej kolejności! Podczas dzielenia też zapisujesz liczby w dowolnej kolejności?!
Nie znacie się. To zadanie jest na tak niskim poziomie, że aż nie chce mi się tego komentować. Są to elementarne podstawy, które powinniście wynieść z podstawówki.

Pamiętajcie, że matematyka jest najprostszą dziedziną, sam uczyłem się algebry, bo nic innego nie potrafiłem robić. A matematykę każdy pojmie. Teraz to inne czasy są, sami niepełnosprawni matematyczni. A tyle razy apelowałem, przed liczeniem całek musicie znać POCHODNE. No i miałem racje, wprowadziłem całki i teraz wszystko się wam pochrzaniło i będziecie już do końca życia matematycznymi inwalidami!


Piotrze Wszystkiego Najlepszego i powodzenia jutro na egzaminie!

-Przemysław alpha i omega algebry
ODPOWIEDZ