Zbadanie czy podzbiór jest podprz.przestrzeni z alternatywą

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
guest2015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015, o 10:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Zbadanie czy podzbiór jest podprz.przestrzeni z alternatywą

Post autor: guest2015 »

Mam problem z badaniem czy dany podzbiór jest podprzestrzenią przestrzeni (R, R^{3},+,*) wtedy gdy pojawia sie znak alternatywy, badź występuje mnożenie. Ponizej przedstawie swoj tok myślenia.

\(\displaystyle{ A={(x _{1},x _{2}, x_{3}) : x _{1}\cdot x _{2} = 0}}\)
na poczatku założyłem, że \(\displaystyle{ {x _{1}=0} \cup {x _{2}=0}}\), ale co dalej?
Znam schemat działan, najpierw sprawdziłbym czy \(\displaystyle{ A \subset R ^{3}}\), ale należy bo \(\displaystyle{ x _{1},x _{2},x _{3} \in R}\).
Następnie sprawdziłbym czy \(\displaystyle{ \bigwedge\limits_{x,y \in A} x+y=A}\), oraz \(\displaystyle{ \bigwedge\limits_{a\in R}\bigwedge\limits_{x\in A} a\cdot R \in A}\). Nie wiem co zrobić z częścią zadania "\(\displaystyle{ {x _{1}=0} \cup {x _{2}=0}}\)". Jakies sugestie?
Awatar użytkownika
sebnorth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 635
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puck i Trójmiasto
Pomógł: 201 razy

Zbadanie czy podzbiór jest podprz.przestrzeni z alternatywą

Post autor: sebnorth »

to jest bardzo nieczytelne ale chodzi Tobie chyba o to:

\(\displaystyle{ A=\{(x _{1},x _{2}, x_{3}) : x _{1}\cdot x _{2} = 0\}}\)

piszesz \(\displaystyle{ \bigwedge\limits_{x,y \in A} x+y=A}\) ale miałeas pewnie na myśli \(\displaystyle{ \bigwedge\limits_{x,y \in A} x+y \in A}\)

pomijając to wszystko zauważmy, że

\(\displaystyle{ (0,1,0) \in A, (1,0,0) \in A}\) ale \(\displaystyle{ (0,1,0) + (1,0,0) = (1,1,0) \notin A}\)
ODPOWIEDZ