równanie XORowe

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
tukanik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1054
Rejestracja: 8 paź 2012, o 23:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 696 razy

równanie XORowe

Post autor: tukanik »

Cześć
Mamy takie równanie:
Niewiadome, oraz same liczby są w systemie szestanstkowym, ale to nieważne.
Ma któś pomysł, jak znaleźć dowolne rozwiązanie takiego równania? Można "na pałę", ale ja podałem nieco uproszczone tutaj, swoje mam nieco bardziej skomplikowane, dlatego nie chcę pałować
\(\displaystyle{ a \oplus 67 + b \oplus 45 + c \oplus 23 + d \oplus 47 = 42 \\
a \oplus 67 \oplus 32 + b \oplus 12 \oplus 78 + c \oplus 23 \oplus 69 + d \oplus 47 \oplus 52 = DC}\)
jarek4700
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 939
Rejestracja: 26 gru 2009, o 17:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 228 razy

równanie XORowe

Post autor: jarek4700 »

XOR jest łączne więc w drugim można na początku od razu obliczyć wyniki działań XOR pomiędzy \(\displaystyle{ 67}\) i \(\displaystyle{ 32}\) itd.

Jeśli zależy Ci na dowolnym rozwiązaniu to nie jest trudno. Wystarczy np. dobrać \(\displaystyle{ b,c,d}\) tak aby wyniki poszczególnych działań xor były równe \(\displaystyle{ 0}\). Zrobisz to po prostu przez ustalenie tych liczb jako równych stałym z którymi xor-ujesz.

Potem zostaje Ci dobrać liczbę \(\displaystyle{ a}\) tak aby uzyskać założony wynik. To też zrobisz bit po bicie.

Jeśli dany bit (np najstarszy) w stałej stojącej przy \(\displaystyle{ a}\) jest taki sam jak w wyniku to odpowiedni bit w liczbie \(\displaystyle{ a}\) będzie zerem, w przeciwnym wypadku jedynką.
ODPOWIEDZ