Wyznacznik macierzy 4x4

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
Kenji08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 gru 2013, o 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Wyznacznik macierzy 4x4

Post autor: Kenji08 »

Witam. To mój pierwszy post na forum także gdybym napisał coś źle proszę o wyrozumiałość. A więc tak przeglądałem filmik na którym jest obliczany wyznacznik macierzy 4x4. Oto film

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=yx1Hzw_Akjw
i nie wiem co robie nie tak ale wychodzi mi zły wynik. A więc tak mam taki stan jak na filmiku(4:30 min) obliczam wyznacznik każdej z macierzy metodą Sarusa, nastepnie mnożę wyznacznik przez liczbe przed macierzą tak z każdym potem wszystko dodaję. W ogóle nie wychodzi mi wynik jak na filmie. Proszę o jakieś wskazówki co robię nie tak, a może to błędy rachunkowe. Licze na pomoc.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, o 11:41 przez yorgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Macierz jest rodzaju żeńskiego. Po kropkach/przecinkach a przed kolejnym znakiem zwykle zostawiamy odstęp.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Wyznacznik macierzy 4x4

Post autor: yorgin »

Myślę, że błąd popełniasz przy formułowaniu problemu. Przeczytaj swój post raz jeszcze i zastanów się, na jakiej podstawie ktokolwiek będzie w stanie Ci pomóc.
Kenji08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 gru 2013, o 13:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Wyznacznik macierzy 4x4

Post autor: Kenji08 »

Chcę tylko wiedzieć czy robie to dobrą metodą. Czyli,że najpierw (od stanu 4:30 min filmu) mam obliczyć wyznacznik i pomnożyć przez liczbę przed macierzą, tak z każdym przypadkiem i potem to co wyjdzie wszystko dodać. Jaśniej już nie wiem jak to napisać. Czy mógłby mi tez ktoś podać ile wyjdą wyznaczniki każdego z 4 przypadków mówie o macierzach 3x3.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, o 13:24 przez yorgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po kropkach/przecinkach a przed kolejnym znakiem zwykle zostawiamy odstęp.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Wyznacznik macierzy 4x4

Post autor: yorgin »

Kenji08 pisze:Chcę tylko wiedzieć czy robie to dobrą metodą.Czyli,że najpierw (od stanu 4:30 min filmu) mam obliczyć wyznacznik i pomnożyć przez liczbę przed macierzą,tak z każdym przypadkiem i potem to co wyjdzie wszystko dodać.Jaśniej już nie wiem jak to napisać.
Dobra metoda.
ODPOWIEDZ