podprzestrzeń przestrzeni 3-wymiarowej

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
tukanik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1054
Rejestracja: 8 paź 2012, o 23:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 696 razy

podprzestrzeń przestrzeni 3-wymiarowej

Post autor: tukanik »

Cześć
Załóżmy, że mamy daną podprzestrzeń przestrzeni 3 wymiarowej.
Wydaje mi się
, że z postulatów podprzestrzeni wynika, że można ją ilustrować jako płaszczyznę euklidesową. Jednak nie mam co do tego przekonania, dlatego chciałbym ujrzeć dowód, jeżeli to co mi się gdzieś tam wyobraża jest prawdą .
Poza tym, w przestrzeniach 3 wymiarowych intuicję jakąś tam, jakiekolwiek wyobrażenie.
Ale czwarty wymiar, to jakiś twór zupełnie abstrakcyjny i nie mam żadnego wyobrażenia na ten temat. Co sądzicie o tym?
szw1710

podprzestrzeń przestrzeni 3-wymiarowej

Post autor: szw1710 »

Napisałem Ci już, że każda przestrzeń skończenie wymiarowa jest izomorficzna z przestrzenią współrzędnych. Tak więc przestrzeń dwuwymiarową możesz sobie wyobrażać jak płaszczyznę, trójwymiarową jako przestrzeń w zwykłym sensie.
tukanik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1054
Rejestracja: 8 paź 2012, o 23:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 696 razy

podprzestrzeń przestrzeni 3-wymiarowej

Post autor: tukanik »

no tak, 2, 3 dim ujdzie sobie wyobrazić, a 4 wymiarową?
szw1710

podprzestrzeń przestrzeni 3-wymiarowej

Post autor: szw1710 »

Fakt, że jestem zawodowym matematykiem, nie wyposaża mnie w jakieś nadprzyrodzone zmysły. Nie zobaczysz tak namacalnie jak przestrzeń dwu- czy trójwymiarową.

O pewnych wyobrażeniach możesz przeczytać w książce o
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

podprzestrzeń przestrzeni 3-wymiarowej

Post autor: a4karo »

A dodatkowo podprzestrzenią przestrzeni trójwymiarowej jest nie tylko płaszczyzna. Może to być prosta lub punkt.
ODPOWIEDZ