Równanie Macierzowe - sprawdzenie znaku

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
Shaq93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 sie 2013, o 14:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Równanie Macierzowe - sprawdzenie znaku

Post autor: Shaq93 »

Dobry umęczyłem LaTeXa więc proszę o pomoc.
Mam takie równanie i podane rozwiązanie, nie rozumiem natomiast pewnego zabiegu - zastanawiam się czy to błąd w zadaniu, czy może zabieg celowy.
Zaznaczam, że dopiero zaczynam macierze ( przygotowanie do studiów ), więc proszę o wyrozumiałość.

\(\displaystyle{ \left[\begin{array}{cc}1&1\\1&1\end{array}\right] X + \left[\begin{array}{cc}2&1\\0&1\end{array}\right] X = \left[\begin{array}{cc}1&-1\\0&2\end{array}\right] X - \left[\begin{array}{cc}1&-1\\0&2\end{array}\right]}\)

i to daje nam:

\(\displaystyle{ \left[\begin{array}{cc}1&1\\1&1\end{array}\right] X + \left[\begin{array}{cc}2&1\\0&1\end{array}\right] X - \left[\begin{array}{cc}1&-1\\0&2\end{array}\right] X = \left[\begin{array}{cc}1&-1\\0&2\end{array}\right]}\)

dlaczego w 2 wierszu, przy macierzy wolnej ( tej bez \(\displaystyle{ X}\) ), zmienił się znak z \(\displaystyle{ +}\) na \(\displaystyle{ -}\), mimo że nie była przenoszona na drugą stronę?

Jest to błąd w zadaniu, czy ja czegoś nie rozumiem?
Proszę o wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, o 18:50 przez yorgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wszystkie wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
Kamaz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 13:44
Płeć: Kobieta
Pomógł: 21 razy

Równanie Macierzowe - sprawdzenie znaku

Post autor: Kamaz »

Wygląda na błąd.
Shaq93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 24 sie 2013, o 14:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Równanie Macierzowe - sprawdzenie znaku

Post autor: Shaq93 »

Dziękuje.
Zastanawiało mnie to, ponieważ znalazło się to w oficjalnej prezentacji ( pewnie się domyślasz kogo ) i potem z 10 minut ten przykład był omawiany, a autor nie zauważył braku tego minusa.
ODPOWIEDZ