Oblicz wartości wyznaczników

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
fleurs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2011, o 16:36
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cieszyn

Oblicz wartości wyznaczników

Post autor: fleurs »

Mam obliczyć wartość wyznaczników danej macierzy rozwijając je względem dowolnego wiersza, kolumny lub rozwijając je względem dowolnego wiersza(kolumny) po wcześniejszym wyzerowaniu elementów w tym wierszu(kolumnie) .

* Robie po raz enty dane zadanie, a wciąż wynik wychodzi mi inny niż podany w odpowiedziach . Nie wiem gdzie robie błąd . Mógłby ktoś napisać JAK ZROBIĆ to zadanie ( może coś omijam w poleceniu, ale wątpie bo zadanie jest dość banalne.. ) . Bardzo prosiłabym o obliczenie owego wyznacznika ( jak i napisanie może jakiegoś myku, jak łatwiej ją wykonać, na co zwrócić uwagę, w takiej zależności itd. )
\(\displaystyle{ \begin{vmatrix} 2&1&1&1&1\\1&3&1&1&1\\1&1&4&1&1\\1&1&1&5&1\\1&1&1&1&6\end{vmatrix}}\)
( prosze nie usuwać danego tematu jeśli źle 'zakodowalam' wyznacznik . poprawię jak będę wiedziała jak... )

oraz proszę o możliwie jak najszybszą pomoc
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, o 20:21 przez Ponewor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z http://matematyka.pl/178502.htm . Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
dapan3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2013, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piasecznica

Oblicz wartości wyznaczników

Post autor: dapan3 »

\(\displaystyle{ \begin{bmatrix} 2&1&1&1&1\\1&3&1&1&1\\1&1&4&1&1\\1&1&1&5&1\\1&1&1&1&6\end{bmatrix}}\)
czy czasem nie tak?
ODPOWIEDZ