Permutacje watpliwosci

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
Adik907
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 18 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: Adik907 »

Pytanie 1 : Czy istnieje cykl rozlaczny zlozony z jednej liczby ? Np : \(\displaystyle{ ( 2 , 8 , 3 , 6 , 7 , 4 , 5 , 1 )}\) .
Pytanie 2 : Czy jest blad w tej permutacji i zamiast 8 powinno byc 6 aby mozna bylo rozlozyc ja na cykle \(\displaystyle{ ( 2 , 8 , 3 , 7 , 4 , 5 , 1 )}\)?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, o 21:33 przez Adik907, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vardamir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1913
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 22:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 410 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: Vardamir »

Adik907 pisze:Pytanie 1 : Czy istnieje cykl rozlaczny zlozony z jednej liczby ? Np : \(\displaystyle{ ( 2 8 3 6 7 4 5 1 )}\) .
U mnie cykl na wykładzie jako cykl był permutacją długości \(\displaystyle{ \ge 2}\)
Adik907 pisze: Pytanie 2 : Czy jest blad w tej permutacji i zamiast 8 powinno byc 6 aby mozna bylo rozlozyc ja na cykle \(\displaystyle{ ( 2 8 3 7 4 5 1 )}\)?
Popraw zapis, nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. Czy to jest cykl? Wtedy powinny być przecinki? Czy zapis tabelaryczny?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: smigol »

Przede wszystkim napisz jakiego zbioru rozważasz permutacje.
Adik907
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 18 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: Adik907 »

Dziekuje za odpowiedz na pytanie pierwsze Mam za zadanei rozlozyc podane permutacje na cykle rozlaczne . Wydaje mi sie ze w drugiej jest blad i zamiast cyfry 8 powinna byc 6, czy myle sie ?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: smigol »

Co do mojego wcześniejszego posta, to przy tak sformułowanym 'zadaniu' nie potrzebujemy wiedzieć jakiego zbioru permutacje rozważamy.

Co do Twojego pytania. Przecież tam już mamy cykl. No to cykl na cykl rozkładać?
Napisz całe polecenie.
Adik907
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 18 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: Adik907 »

smigol pisze:Co do mojego wcześniejszego posta, to przy tak sformułowanym 'zadaniu' nie potrzebujemy wiedzieć jakiego zbioru permutacje rozważamy.
Doskonale o tym wiem, ale to nie jest cykl . To permutacja , tak jest napisane w poleceniu . Zacytuję je jeszcze raz : "Nastepujace permutacje rozlozyc na cykle rozlaczne : \(\displaystyle{ \left( 2 , 8 , 3 , 7 , 4 , 5 , 1 \right)}\) ".
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Permutacje watpliwosci

Post autor: smigol »

Dlaczego to nie jest cykl?
To może napisz jaką konwencję zapisu stosujesz, bo wg mojej konwencji \(\displaystyle{ (a_1,a_2,...,a_k)}\) jest cyklem długości \(\displaystyle{ k}\), takim że \(\displaystyle{ \sigma (a_i)=a_{i+1}}\) dla \(\displaystyle{ i=1,2,...,k}\) i \(\displaystyle{ a_{k+1}=a_1}\).
ODPOWIEDZ