baza ortonormalna i iloczyn skalarny

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
PanJoker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz

baza ortonormalna i iloczyn skalarny

Post autor: PanJoker »

hmm, mam jeszcze jedno zadanie, z bazy które nie wiem jak ruszyć, ale tamto już rozgryzłem.

wykazać, że funkcja\(\displaystyle{ g: \mathbb{R}^{2} \times \mathbb{R} ^{2} \rightarrow \mathbb{R}}\) dana wzorem:

\(\displaystyle{ g \left( \left( x _{1} ,x _{2} \right) , \left( y _{1} ,y _{2} \right) \right) =x _{1} y _{1} -3x _{1} y _{2} -3x _{2} y _{1} +10x _{2} y _{2}}\)

jest iloczynem skalarnym w przestrzeni liniowej \(\displaystyle{ \mathbb{R} ^{2}}\) , i zortonormalizować bazę \(\displaystyle{ \left( \left( , \right) , \left( , \right) \right)}\) względem tego iloczynu skalarnego.



ok, warunki zostały sprawdzone, jest to iloczyn skalarny. Pytanie jak zortonormalziować bazę, i co znaczą te nawiasy \(\displaystyle{ \left( \left( , \right) , \left( , \right) \right)}\)
Ostatnio zmieniony 3 lut 2012, o 13:46 przez xanowron, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawa wiadomości.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

baza ortonormalna i iloczyn skalarny

Post autor: xanowron »

Te nawiasy to zapewne miałby być jakieś dwa wektory tworzące bazę którą mamy zortonormalizować. Zadanie jest dokładnie przepisane?
PanJoker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz

baza ortonormalna i iloczyn skalarny

Post autor: PanJoker »

ta, mam je na kartce z kolosa (druk)
ODPOWIEDZ