Macierz (metoda gaussa)

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
mlczrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2011, o 14:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Macierz (metoda gaussa)

Post autor: mlczrk »

Witam,
mam problem z macierzą. Skreśliłem ostatni wiersz, ale dalej nie potrafię doprowadzić jej do postaci schodkowej.

\(\displaystyle{ \left[\begin{array}{cccc}3&-1&1&4\\1&2&3&9\\4&-2&1&4\\5&0&4&13\end{array}\right]}\)

Tak więc ostatni wiersz jest już skreślony (dodałem II do III), ale nie wiem co mam teraz zrobić. Egzamin we wtorek. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
alfgordon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2176
Rejestracja: 10 lis 2010, o 13:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 379 razy

Macierz (metoda gaussa)

Post autor: alfgordon »

mlczrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2011, o 14:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Macierz (metoda gaussa)

Post autor: mlczrk »

Serdecznie dziękuję za pomoc. Gdyby nie Ty to nie wpadłbym, że można to wpisać w google i wyskoczy mi wikipedia. Oczywiście pierwszy raz korzystam z internetu i nie mam pojęcia, że jest takie coś jak wyszukiwarka internetowa.

Skoro prosiłem o pomoc, tzn, że nie wiem co zrobić z tą konkretną macierzą, mimo, że znam metody rozwiązywania tego typu zadań. Poświęciłeś dużo czasu na pomoc. Doceniam to.

Pozdrawiam.
miodzio1988

Macierz (metoda gaussa)

Post autor: miodzio1988 »

tzn, że nie wiem co zrobić z tą konkretną macierzą, mimo, że znam metody rozwiązywania tego typu zadań.
Metoda działa tak samo dla każdej macierzy, więc napisz w czym konkretnie jest problem
mlczrk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2011, o 14:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Macierz (metoda gaussa)

Post autor: mlczrk »

Problem w tym, że nie mogę jej wyzerować.
miodzio1988

Macierz (metoda gaussa)

Post autor: miodzio1988 »

Pokaż zatem swoje próby. Powiemy co dalej
ODPOWIEDZ