układ równań, kombinacja liniowa kolumn

Przestrzenie wektorowe, bazy, liniowa niezależność, macierze.... Formy kwadratowe, twierdzenia o klasyfikacji...
Łukasz_1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 31 sie 2007, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 8 razy

układ równań, kombinacja liniowa kolumn

Post autor: Łukasz_1989 »

Podany układ równań zapisać w postaci równości dla kombinacji liniowych kolumn macierzy współczynników układu z niewiadomymi jako współczynnikami tych kombinacji
\(\displaystyle{ \begin{cases}
x + 2y + 2z = 2\\
3x - 2y - z = 5\\
2x - 5y + 3z = -4\\
x + 4y + 6z = 0\end{cases}}\)

Podać ogólne rozwiązania układu i sprawdzić, że po podstawieniu rozwiązań na miejsce współczynników tych kombinacji otrzymane równości są spełnione.

Mógłby ktoś to zrobić krok po kroku ? Polecenie jest na tyle zawiłe, że zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2009, o 15:49 przez lorakesz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
raphel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 657
Rejestracja: 9 gru 2007, o 12:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czewa/Wrocław
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 138 razy

układ równań, kombinacja liniowa kolumn

Post autor: raphel »

nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wydaje mi się że trzeba to zapisać jako macierz i wykonując operacje na wierszach macierzy (dodawanie, odejmowanie) ma wyjść jakiś wynik.
Macierz tego układu będzie wyglądała tak:

\(\displaystyle{ \left[\begin{array}{cccc}1&2&2| 2\\3&-2&-1| 5\\2&-5&3|-4\\1&4&6| 0 \end{array}\right]}\)

i dalej to powinieneś sobie poradzić z tymi operacjami
Łukasz_1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 31 sie 2007, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 8 razy

układ równań, kombinacja liniowa kolumn

Post autor: Łukasz_1989 »

Gdyby tak było, zapewne treść polecenia brzmiała by mniej więcej tak: "Rozwiąż układ równań".
Przypuszczam więc, że to jednak nie o to chodzi i czekam na kogoś kto rozumie treść polecenia podanego wyżej.
miodzio1988

układ równań, kombinacja liniowa kolumn

Post autor: miodzio1988 »

Tak jak kolega raphel, napisał jest ok tylko wszystko musimy wykonać tak bardziej ogolnie. Wszystko robimy za pomocą pojęć takich jak : wektor, kombinacja liniowa, generatory, baza. Powinienes to miec na wykladzie
ODPOWIEDZ